• Drugoklasiści z wizytą u Koziołka Matołka

          • W dniu 25 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy II a pod opieką wychowawcy oraz rodziców udali się do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

            Zwiedzanie rozpoczęli od Krainy Soria Moria, czyli interaktywnej wystawy – opowieści opartej na fińskim systemie edukacji, nawiązującym do skandynawskich tradycji, łącząc świat baśni, legend i podań krajów Północy (Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia, Islandia).

            Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w niezwykle intrygującej grze odnośnie krainy szczęścia. Była to świetna zabawa, ale przede wszystkim praca zespołowa podnosząca kompetencje społeczne jej uczestników oraz pokazująca, jak sprawnie funkcjonować w grupie, rozwiązywać ewentualne konflikty, podjąć zbiorową decyzję, pójść na kompromis.

            Następnie drugoklasiści z dużą ciekawością obejrzeli  w Małym Teatrze sztukę pt. „Mała Syrenka” .

            Po spektaklu wszyscy uczestniczyli w prelekcji o teatrze lalkowym, oglądali lalki, zapoznali się z informacjami odnośnie różnych technik ich uruchamiania.

            Najwięcej emocji wzbudziła wyprawa do krainy baśni.

            „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Uczniowie z wypiekami na twarzy przeżyli wspólną podróż przez baśniowe krainy pełną obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Była to wyprawa na wielu płaszczyznach interaktywności. Młodzi ludzie podróżowali przez krainy geograficzne Europy spotykając po drodze różnych bohaterów.

            Na zakończenie pobytu w tym urokliwym miejscu uczestnicy wycieczki odbyli spacer w Parku Edukacyjnym „Akademia Bajki”. Wśród pięknie kwitnących drzew, krzewów i kwiatów podziwialiśmy różne rzeźby słynnego Koziołka Matołka i utrwalaliśmy cytaty z literatury.

            Wszyscy w doskonałych humorach udali się do Bistro u Koziołka, gdzie zjedli smaczny obiad, a na deser pysznego gofra z bitą śmietaną i owocami.

            Drugoklasiści szczęśliwi i pełni wspaniałych wrażeń wrócili do swoich domów. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

          • Dzień Ziemi w naszej szkole

          • W dniu 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku pod hasłem „Ziemia kontra plastik”. Z tej okazji uczniowie przedstawili społeczności szkolnej zagrożenia jakie niesie ze sobą wszechobecny plastik.

            W prezentacji multimedialnej pokazano jak możemy ograniczać korzystanie z tworzyw sztucznych i zamieniać je na bardziej ekologiczne produkty. W montażu słowno- muzycznym zwracano uwagę na konieczność dbałości o naszą planetę.

            Apel poprzedzony był przeprowadzonymi konkursami wiedzy, plastycznym oraz fotograficznym. Klasy I-III wykonały prace plastyczne pod hasłem „Ziemia moim domem”, dla klas IV-VIII odbył się konkurs wiedzy ekologiczno- przyrodniczej oraz konkurs fotograficzny pod tytułem „Przyroda Gminy Secemin w obiektywie”.

            Osoby nagrodzone w konkursie plastycznym:

            Klasy 1

            I miejsce – Aleksandra Bem kl. Ia

            II miejsce – Natalia Wojtasik kl. Ib

            III miejsce – Vanessa Szymańska kl. Ia

            wyróżnienie – Nadia Kotulska kl. Ib

            Klasy II

            I miejsce – Julia Popczyk kl IIb

            II miejsce – Łucja Polak kl. IIa

            III miejsce – Zofia Zalas kl. II

            wyróżnienie – Stanisław Włoszycki kl. IIb

            Klasy III

            I miejsce – Marta Napora kl. IIb

            II miejsce – Maja Mrożek kl. IIb

            III miejsce Judyta Śliwińska kl IIIa

            wyróżnienie – Julia Siwek kl. IIIa

            W konkursie fotograficznym nagrody otrzymali uczniowie:

            I miejsce – Amelia Orłowska kl VIa, Wojciech Koza kl. Vb

            II miejsce – Maja Walasek kl. Vb, Oskar Pośpiech kl. IVb

            III miejsce – Lena Trela kl. IVa, Dominika Samek kl. Vb, Dominik Lis kl. VIb

            wyróżnienie – Katarzyna Piśkorska kl. VIII, Colin Piątkiewicz kl. IVa

            W konkursie wiedzy ekologicznej nagrody otrzymały klasy:

            I miejsce kl IVa

            II miejsce kl. VIb

            III miejsce kl. IVb, Va, Vb, VIa

            Obchody Dnia Ziemi przygotowały U. Walasek, B. Kałucka, D. Rokosz , E. Domagalska

          • 13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP Dzień Pamięci przypada w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

            5 marca 1940 roku Józef Stalin, na prośbę Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR Ławrientija Berii (notatka nr 794/B), podpisał rozkaz rozstrzelania ponad 8 tysięcy polskich oficerów Wojska Polskiego oraz ponad 6 tysięcy polskich policjantów II RP - jeńców z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, a także ponad 11 tysięcy polskich więźniów przetrzymywanych w więzieniach Zachodniej Białorusi i Ukrainy. Na jego podstawie, rozstrzelano ogółem 21857 jeńców.

            W 2000 roku w Katyniu, Charkowie i Miednoje otworzono Polskie Cmentarze Wojenne, do których co roku przybywają z pielgrzymką rodziny pomordowanych.

            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapali znicz przy Dębie Pamięci poświęconemu podporucznikowi Włodzimierzowi Linowskiemu. Pan Michał Chorzępa, który był inicjatorem przedsięwziecia przybliżył uczniom historię tragedii polskich bohaterów.

            Tylko tak symbolicznie możemy oddać cześć bohaterom.

          • Wyjazd uczniów klas drugich do kina we Włoszczowie

          • W dniu 27 marca 2024 roku uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców udali się do kina Muza w Domu Kultury we Włoszczowie na projekcję filmu pt. „Kapitan Morten i królowa pająków”.

            Seans filmowy wyświetlany był w ramach realizowanego przez kino projektu pod nazwą Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w którym czynnie uczestniczy nasza szkoła.

            Drugoklasiści z zaciekawieniem śledzili historię dziesięcioletniego Mortena, który pragnął być marynarzem, tak jak jego tata .Niespodziewanie został obsypany tajemniczym proszkiem, skurczył się do rozmiaru owada i stał się kapitanem swojej łodzi. Następnie musiał uratować statek i wrócić do prawdziwego świata.

            Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali i przeżywali kolejne przygody oraz wyzwania tytułowego Mortena.

            Młodzi ludzie po obejrzeniu powyższego filmu przekonali się, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest wyłącznie skierowana do osób dorosłych, ale własną wiarą w marzenia, które należy realizować.

            Wszyscy w doskonałym nastroju wrócili do szkoły na dalsze zajęcia lekcyjne.

          • „W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu MIŁOŚCI nauka”

          • Święta Wielkanocne to szczególny czas spędzany w radosnej, rodzinnej atmosferze pełnej dobroci i ludzkiej życzliwości. Jak co roku, spotykamy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas z kolegami, koleżankami i nauczycielami i dzielić się radością z nadchodzących świąt. Czas, który skłania nas do refleksji nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania. Uczniowie  klas 4-7 pod kierunkiem p. Oli Wojtasik i p. Edyty Domagalskiej,  przygotowali część artystyczną, w której ukazali Wielkanoc jako  najważniejsze święto w dziejach naszej chrześcijańskiej tradycji., w czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na  zewnętrznej oprawie tych świąt, niż nad tym co powinno być najistotniejsze.

            Występ uświetniły piękne pieśni pasyjne i pantomima w wykonaniu uczennic z klasy 5b i 6b. Występ skłaniał do osobistej refleksji i przypomniał wszystkim, że już za kilka dni zakończy się czterdziestodniowe oczekiwanie na radość wielkanocnego poranka. Niezwykła atmosfera tego wydarzenia wprawiła wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

            Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Marzec podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

          • Konkurs fotograficzny Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Biblioteki Szkolnej został zorganizowany dla wszystkich uczniów konkurs fotograficzny pt. Sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Uczestnik miał za zadanie zrobienie sobie zdjęcia z okładką książki, w taki sposób, by wybrana książka wraz z tłem tworzyła jednolity obraz, zintegrowaną całość. Nie było to łatwe zadanie, pomimo to, konkurs cieszył się zainteresowaniem przede wszystkim młodszych uczniów. Na podium znalazły się prace:

            I miejsce - Amelia Stolarska z klasy 2c

            II miejsce - Kacper Jagieła z klasy 1b

            III miejsce - Pola Stefańska z klasy 1b.

            Wyróżnione prace należały do: Gustawa Chmielewskiego klasa 1a, Ingi Musiał klasa 1b, Mai Kochanowskiej klasa 2a, Mai Mrożek klasa 3b, Antoniego Chmielewskiego klasa 3b oraz Liliany Śniguckiej klasa 3b.

          • Dzień Samorządności pod hasłem: „Zapach wiosny z Europą w tle”

          • Początek kalendarzowej wiosny przypada na 21 marca. Lada dzień trawa zaczynie się zielenić, a gałęzie drzew wysypią się pąkami. Po miesiącach zimowego uśpienia wróci życie, a wraz z nim pojawi się nowa energia. Wiosna sprzyja aktywności poza czterema ścianami. Choć komputery i inne urządzenia elektroniczne skutecznie potrafią przykuć nas do biurek, warto oderwać się od ekranu i skorzystać ze sprzyjającej pogody. Zwłaszcza, kiedy opadnie już zimowy smog. Z pierwszym dniem wiosny wiąże się szereg zwyczajów – jedne mają swoje źródło w folklorze, inne pojawiły się stosunkowo niedawno. Jednym z nich jest obchodzony  w naszej szkole 21 marca Dzień Samorządności, który jest ciekawą alternatywą dla obchodzonego także w tym dniu, ulubionego przez każdego ucznia, Dnia Wagarowicza. Tegoroczny Dzień Samorządności został zorganizowany pod hasłem „Zapach wiosny z Europą w tle”.

            Pierwsza lekcja w klasach 4-8 odbyła się zgodnie z planem, ale bez książek i zeszytów. Kolejna godzina to zajęcia dla klas 1-3 prowadzone przez nowo powołaną Radę Pedagogiczną spośród uczniów klas siódmych i ósmych. Podczas zajęć uczniowie  mieli okazję doświadczyć na czym polega praca nauczyciela, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa (cierpliwość, odpowiednie przygotowanie do zajęć, dyscyplina w klasie, wzbudzenie zainteresowania uczniów itp.). Wcielenie się w rolę nauczyciela pozwoliło niektórym uczniom zweryfikować często mylne wyobrażenie o ich pracy. W tym czasie klasy 4-7 przygotowywały się do konkursu: uczniowie zamieniali swoje klasopracownie w europejskie kraje.

            Po zajęciach z „nowymi nauczycielami” na uczniów czekały gry i zabawy na sali gimnastycznej prowadzone przez animatora. Natomiast  uczniowie klas 4-7 prezentowali europejsko przygotowane sale:

            - klasa 4a wraz z wychowawcą p. Elżbietą Chat witała polską gościnnością i pięknem,

            - klasa 4b wraz z p. Agnieszką Gul zaskoczyła francuską elegancją, sztuką i kulturą,

            - klasa 5a wraz z p. Danutą Rokosz przeniosła odwiedzających w grecki świat mitów i filozofów,

            - klasa 5b wraz z p. Marzeną Falińską zauroczyła włoską wspaniałą kuchnią i otwartością,

            - klasa 6a wraz z p. Urszulą Walasek zaprosiła gości w swe progi z czeską uprzejmością i poczuciem humorem,

            - klasa 6b wraz z p. Dorotą Binek przygotowała angielską królewską ucztę muzyczną i nie tylko…

            - klasa 7a wraz z p. Justyną Wydrych-Kijas oszołomiła typową niemiecką innowacyjnością i niezawodnością,

            - klasa 7b z p. Sławomirem Jarmudą olśniła hiszpańskim temperamentem w rytmie flamenco i emocjami korridy.

            Wszyscy uczniowie pod nadzorem wychowawców wyjątkowo zaangażowali się w dekorację i prezentację swoich klas, ale zwycięzca może być tylko jeden. Komisja Konkursowa w składzie: p. Beata Kałucka, p. Iwona Rak oraz uczniowie klasy ósmej – Julia Klos, Katarzyna Piśkorska i Piotr Stolarski miała bardzo trudne zadanie. Najwyżej została oceniona prezentacja przygotowana przez klasę 6b i to uczniowie tej klasy zostali zwycięzcami konkursu.

            Aby nikt nie opadł z sił uczniowie klasy ósmej przygotowali kawiarenkę, w której serwowali pyszne ciasta, ciastka, tosty oraz napoje.

            Podczas dobrej zabawy wszystkim dopisywały wiosenne humory.

            KLASA 4a - POLSKA

            KLASA 4b - FRANCJA

            KLASA 5a - GRECJA

            KLASA 5b - WŁOCHY

            KLASA 6a - CZECHY

            KLASA 6b - ANGLIA

            KLASA 7a - NIEMCY

            KLASA 7b - HISZPANIA

          • Dzień Kobiet w klasie 7a

          • 14 marca 2024r. uczniowie klasy 7a, wraz z opiekunami: p. J. Wydrych-Kijas i p. S. Michałek, pojechali pociągiem na wycieczkę do Częstochowy: na kręgielnię, do kina, na film „Kung Fu Panda 4” oraz  do centrum rozrywki „Stacja Grawitacja”, gdzie znaleźli się w ogromnym parku trampolin. Korzystali z Parku Linowego, ze ściany wspinaczkowej, z toru przeszkód oraz grali na boisku do koszykówki i siatkówki z trampolinami.

            Głównym celem wycieczki było:

            * popularyzowanie jazdy pociągiem,

            * aktywny sposób spędzenia czasu wolnego,

            * umiejętne korzystanie z komunikacji miejskiej,

            * kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,

            * integracja klasowa

            Wyjazd został zorganizowany z okazji „Dnia Kobiet”.

          • Powiatowy Konkurs pt. ,,Lapbook o Henryku Sienkiewiczu”

          • W ramach obchodów XXXII Tygodnia Kultury Języka Polskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie pt. ,,Lapbook o Henryku Sienkiewiczu” zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie. Konkurs został objęty Patronatem Starosty Włoszczowskiego, Burmistrza Gminy Włoszczowa i Kierownika DK Filia Konieczno. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki Wielkiego Pisarza – Noblisty i zainteresowanie uczniów Jego twórczością.

               Lapbook to własnoręcznie wykonana ,,książka”, w której uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem pod bacznym okiem nauczycieli języka polskiego gromadzili informacje dotyczące Henryka Sienkiewicza. Młodzi twórcy lapbooków wykazali się kreatywnością, twórczym myśleniem i wrażliwością estetyczną.

            Prace konkursowe wykonało 27. uczniów: z klasy IVa – Martyna Lis i Nikola Wiśniewska; z klasy IVb – Karolina Betcher, Antonina Lis, Katarzyna Pietralik, Kacper Popczyk i Oskar Pośpiech; z klasy Va – Przemysław Gul, Dominik Rajca i Bartosz Stępień; z klasy Vb – Natalia Cierpińska, Paulina Lis, Lena Ludynia, Maja Pośpiech i Dominika Samek; z klasy VIa – Katarzyna Klimas i Zuzanna Kozdęba; z klasy VIb – Milena Jędras i Lena Klimas-Pudło; z klasy VIIa – Lena Kozera, Amelia Kucharek, Nikola Pietralik, Natalia Rajca i Wojciech Woźniak; z klasy VIIb – Paulina Jędras, Weronika Samek i Oliwia Szczepanik.

            22 marca 2024 r. konkurs został rozstrzygnięty. Laureatami zostały:

            Nikola Pietralik kl. 7a – I miejsce

            Lena Kozera kl. 7a – II miejsce

            Wyróżnienie w kategorii klas 7-8 otrzymała Natalia Rajca (kl. 7a), a w kategorii klas 4-6 – Martyna Lis (kl. 4a).

                        Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz vouchery na basen i do kina.

          • „SECEMIN – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

          •  Projekt „SECEMIN – MOJA MAŁA OJCZYZNA” trwał w okresie od października 2023 r. do lutego 2024 r. Projekt adresowany był do uczniów klas trzecich, uczestniczyło w nim 42  dzieci. Celem projektu było:
              - wyposażenie uczniów w podstawowy zasób wiedzy o własnej miejscowości i szkole,
            w której się uczą,
              - kształtowanie poczucia własnej tożsamości i przywiązania do tradycji,
              - rozwijanie poczucia odpowiedzialności i poszanowania dla dziedzictwa kulturalnego
            własnej miejscowości i szkoły,

               - kształtowanie umiejętności wyszukiwania wiadomości z różnych źródeł,
              - rozbudzanie postaw patriotycznych, miłości do Małej Ojczyzny,

               - wyrabianie umiejętności współpracy w grupie: dzielenie się informacją, słuchanie się nawzajem, angażowanie siebie i innych w pracę, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów, samoocena, odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań.


            W ramach realizacji projektu przeprowadzono następujące działania:
            1. Zajęcia edukacyjne dotyczące historii  Secemina oraz historii Szkoły Podstawowej w Seceminie.
            2. Gromadzenie materiałów dotyczących historii gminy Secemin, historii Szkoły Podstawowej w Seceminie oraz miejsc pamięci z okresu II wojny światowej.

            3. Wędrówki śladami miejsc pamięci narodowej w gminie Secemin – poznanie historii pomnika w Seceminie wybudowanego w hołdzie mieszkańcom Gminy Secemin, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość Ojczyzny w latach 1914 – 1945, pomnika BCH w Psarach, pomnika upamiętniającego wydarzenia Krwawej Niedzieli w Bichniowie oraz obeliska upamiętniającego bitwę partyzantów AK i BCH z żandarmerią niemiecką.

            4. Wykonanie prezentacji multimedialnej prezentującej miejsca pamięci narodowej w gminie Secemin.

            5. Wykonanie plakatów – przewodników reklamujących najciekawsze miejsca naszej gminy.

          • Wyjazd klas I do DK we Włoszczowie na film ,,Jak ocalić smoka?"

          • W dniu 31.01.2024 uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń pani Beaty Malus i pani Katarzyny Wilk udali się do DK we Włoszczowie na film pt ,,Jak ocalić smoka". Historia przedstawiona w filmie była pełna zawrotnych zwrotów akcji, mnóstwa emocji i trudnych wyborów. Uczniowie wrócili z seansu zadowoleni oraz gotowi do dalszej dyskusji o roli przyjaźni, tolerancji oraz rodziny. 

            Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu? W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

          • Wycieczka klas I do parku trampolin ,,Stacja Grawitacja" w Częstochowie

          • Uczniowie klas I a i I b pod opieką nauczycieli pani Beaty Malus, pani Katarzyny Wilk oraz pani Aleksandry Zalas udali się w dniu 19.01.2024 do parku trampolin i rozrywki ,,Stacja Grawitacja" w Częstochowie. Po krótkiej rozgrzewce oraz ustaleniu zasad bezpiecznego poruszanaai się po terenie parku, uczniowie rozpoczęli zabawę. Próbowali swoich sił na trampolinach, skakali z wysokich piankowych wież, pokonywali różne tory przeszkód oraz grali w sporty zespołowe na specjanych boiskach do siatkówki i koszykówki. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. 

          • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Seceminie

          • 17993,40 złotych - to ostateczna kwota tegorocznego

            Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Seceminie.

             

            W tym roku, po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady wzięła udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            W niedzielę, 28 stycznia, dla naszego sztabu kwestowało 19 wolontariuszy, którzy dzielnie i z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniądze do puszek. Wielką Orkiestrę można było wesprzeć wrzucając datki do naszych sztabowych  puszek stacjonarnych znajdujących się w: SP w Seceminie, sklepie Lewiatan w Seceminie, Bibliotece Publicznej w Seceminie, Przedszkolu w Seceminie i na stacji Orlen w Seceminie.

            W ramach 32. Finału WOŚP, w piątek 19 stycznia, w szkole odbył się turniej tenisa stołowego, wzięło w nim udział 52 uczestników w kategoriach klas IV-VI i VII-VIII oraz w kategorii Open kobiet i mężczyzn.

            Jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc i zaangażowanie lokalnego środowiska. Od naszych darczyńców otrzymaliśmy pomoc rzeczową – fanty w zabawie w losowanie i finansową.

            Bardzo ważnym punktem finału były występy artystyczne naszych uczniów: występy wokalne i taneczne. Na scenie gościliśmy również dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie oraz harcerzy z drużyny harcerskiej Wertepy im. Szarych Szeregów z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego.

            Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były animacje – malowanie twarzy, zabawy i gry ruchowe.

            Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Seceminie gdzie panie malowały twarze i robiły kolorowe warkocze. Mona było też dokonać pamiątkowego wpisu w kronice biblioteki.

            Rada Rodziców zorganizowała kiermasz przepysznych ciast, który cieszył się ogromną popularnością. Oprócz ciast serwowano także kiełbaski z grilla.

            Podczas kiermaszu można było nabyć gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Dużą popularnością cieszyła się zabawa w losowanie, w której jako fanty wykorzystano rękodzieła wykonane przez lokalnych twórców.

            Zwieńczeniem niedzielnego Finału Orkiestry była akcja Światełko do Nieba. O godz. 19 zostały odpalone fontanny sceniczne. 

             W organizacji 32. Finału WOŚP

            wsparli nas finansowo i rzeczowo:

             

              Gmina Secemina

             OSP w Seceminie

             Rada Rodziców SP w Seceminie

             "Lewiatan" Secemin

               KGW „Przepióreczka” Żelisławiczki

               Klub Seniora Gminy Secemin

               Zespół Ludowy Złoty Kłos

               p. Ireneusz Bernat

               p. Magda Bocian

              p. Agnieszka Cichecka

               p. Małgorzata i Rafał Duś

               p. Tomasz Gul

              p. Olga i Łukasz Huć

               p. Grzegorz Rokosz

               p. Edyta Domagalska

               p. Aneta Fatyga „Zwariowany Sznureczek”

               p. Katarzyna Koba

               p. Ewa Kowalska „Warsztat Inspiracji”

              p. Emilia Kozdęba

               p. Daria Musiał

               p. Anna Rajca

              "Szyciomania" Koniecpol

               p. Aneta Trela

               Wojtuś Wasik kl. 2a SP w Seceminie

               p. Ewelina Widomska „Green Dekor”

               p. Wioletta Włodarczyk

               p. Stanisław Wydrych

               p. Małgorzata Żesławska

               p. Edyta Żmuda

            "WOŚPowy Turniej Tenisa Stołowego"

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

          • Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie.  Każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość  w naszej szkole odbyła się 22 i 24 stycznia 2024r. Uczniowie klas IIa, Iib, Iic, IIIa i IIIb przygotowali program artystyczny.    W pierwszej części uroczystości goście wysłuchali czułych słów kierowanych pod ich adresem. W drugiej części uroczystości na  scenie przeistoczonej w szopkę betlejemską uczniowie zaprezentowali jasełka oraz wręczyli  prezenty samodzielnie wykonane.

            Na zakończenie dziecięcych występów dyrektor szkoły w ciepłych słowach podziękowała dzieciom za przygotowany program, a Seniorom życzyła wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez  rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie
      • (34) 355-60-23
      • ul. Struga 1B 29-145 Secemin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych