• „W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu MIŁOŚCI nauka”

          • Święta Wielkanocne to szczególny czas spędzany w radosnej, rodzinnej atmosferze pełnej dobroci i ludzkiej życzliwości. Jak co roku, spotykamy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas z kolegami, koleżankami i nauczycielami i dzielić się radością z nadchodzących świąt. Czas, który skłania nas do refleksji nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania. Uczniowie  klas 4-7 pod kierunkiem p. Oli Wojtasik i p. Edyty Domagalskiej,  przygotowali część artystyczną, w której ukazali Wielkanoc jako  najważniejsze święto w dziejach naszej chrześcijańskiej tradycji., w czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na  zewnętrznej oprawie tych świąt, niż nad tym co powinno być najistotniejsze.

            Występ uświetniły piękne pieśni pasyjne i pantomima w wykonaniu uczennic z klasy 5b i 6b. Występ skłaniał do osobistej refleksji i przypomniał wszystkim, że już za kilka dni zakończy się czterdziestodniowe oczekiwanie na radość wielkanocnego poranka. Niezwykła atmosfera tego wydarzenia wprawiła wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

            Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Marzec podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

          • Konkurs fotograficzny Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Biblioteki Szkolnej został zorganizowany dla wszystkich uczniów konkurs fotograficzny pt. Sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Uczestnik miał za zadanie zrobienie sobie zdjęcia z okładką książki, w taki sposób, by wybrana książka wraz z tłem tworzyła jednolity obraz, zintegrowaną całość. Nie było to łatwe zadanie, pomimo to, konkurs cieszył się zainteresowaniem przede wszystkim młodszych uczniów. Na podium znalazły się prace:

            I miejsce - Amelia Stolarska z klasy 2c

            II miejsce - Kacper Jagieła z klasy 1b

            III miejsce - Pola Stefańska z klasy 1b.

            Wyróżnione prace należały do: Gustawa Chmielewskiego klasa 1a, Ingi Musiał klasa 1b, Mai Kochanowskiej klasa 2a, Mai Mrożek klasa 3b, Antoniego Chmielewskiego klasa 3b oraz Liliany Śniguckiej klasa 3b.

          • Dzień Samorządności pod hasłem: „Zapach wiosny z Europą w tle”

          • Początek kalendarzowej wiosny przypada na 21 marca. Lada dzień trawa zaczynie się zielenić, a gałęzie drzew wysypią się pąkami. Po miesiącach zimowego uśpienia wróci życie, a wraz z nim pojawi się nowa energia. Wiosna sprzyja aktywności poza czterema ścianami. Choć komputery i inne urządzenia elektroniczne skutecznie potrafią przykuć nas do biurek, warto oderwać się od ekranu i skorzystać ze sprzyjającej pogody. Zwłaszcza, kiedy opadnie już zimowy smog. Z pierwszym dniem wiosny wiąże się szereg zwyczajów – jedne mają swoje źródło w folklorze, inne pojawiły się stosunkowo niedawno. Jednym z nich jest obchodzony  w naszej szkole 21 marca Dzień Samorządności, który jest ciekawą alternatywą dla obchodzonego także w tym dniu, ulubionego przez każdego ucznia, Dnia Wagarowicza. Tegoroczny Dzień Samorządności został zorganizowany pod hasłem „Zapach wiosny z Europą w tle”.

            Pierwsza lekcja w klasach 4-8 odbyła się zgodnie z planem, ale bez książek i zeszytów. Kolejna godzina to zajęcia dla klas 1-3 prowadzone przez nowo powołaną Radę Pedagogiczną spośród uczniów klas siódmych i ósmych. Podczas zajęć uczniowie  mieli okazję doświadczyć na czym polega praca nauczyciela, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa (cierpliwość, odpowiednie przygotowanie do zajęć, dyscyplina w klasie, wzbudzenie zainteresowania uczniów itp.). Wcielenie się w rolę nauczyciela pozwoliło niektórym uczniom zweryfikować często mylne wyobrażenie o ich pracy. W tym czasie klasy 4-7 przygotowywały się do konkursu: uczniowie zamieniali swoje klasopracownie w europejskie kraje.

            Po zajęciach z „nowymi nauczycielami” na uczniów czekały gry i zabawy na sali gimnastycznej prowadzone przez animatora. Natomiast  uczniowie klas 4-7 prezentowali europejsko przygotowane sale:

            - klasa 4a wraz z wychowawcą p. Elżbietą Chat witała polską gościnnością i pięknem,

            - klasa 4b wraz z p. Agnieszką Gul zaskoczyła francuską elegancją, sztuką i kulturą,

            - klasa 5a wraz z p. Danutą Rokosz przeniosła odwiedzających w grecki świat mitów i filozofów,

            - klasa 5b wraz z p. Marzeną Falińską zauroczyła włoską wspaniałą kuchnią i otwartością,

            - klasa 6a wraz z p. Urszulą Walasek zaprosiła gości w swe progi z czeską uprzejmością i poczuciem humorem,

            - klasa 6b wraz z p. Dorotą Binek przygotowała angielską królewską ucztę muzyczną i nie tylko…

            - klasa 7a wraz z p. Justyną Wydrych-Kijas oszołomiła typową niemiecką innowacyjnością i niezawodnością,

            - klasa 7b z p. Sławomirem Jarmudą olśniła hiszpańskim temperamentem w rytmie flamenco i emocjami korridy.

            Wszyscy uczniowie pod nadzorem wychowawców wyjątkowo zaangażowali się w dekorację i prezentację swoich klas, ale zwycięzca może być tylko jeden. Komisja Konkursowa w składzie: p. Beata Kałucka, p. Iwona Rak oraz uczniowie klasy ósmej – Julia Klos, Katarzyna Piśkorska i Piotr Stolarski miała bardzo trudne zadanie. Najwyżej została oceniona prezentacja przygotowana przez klasę 6b i to uczniowie tej klasy zostali zwycięzcami konkursu.

            Aby nikt nie opadł z sił uczniowie klasy ósmej przygotowali kawiarenkę, w której serwowali pyszne ciasta, ciastka, tosty oraz napoje.

            Podczas dobrej zabawy wszystkim dopisywały wiosenne humory.

            KLASA 4a - POLSKA

            KLASA 4b - FRANCJA

            KLASA 5a - GRECJA

            KLASA 5b - WŁOCHY

            KLASA 6a - CZECHY

            KLASA 6b - ANGLIA

            KLASA 7a - NIEMCY

            KLASA 7b - HISZPANIA

          • Dzień Kobiet w klasie 7a

          • 14 marca 2024r. uczniowie klasy 7a, wraz z opiekunami: p. J. Wydrych-Kijas i p. S. Michałek, pojechali pociągiem na wycieczkę do Częstochowy: na kręgielnię, do kina, na film „Kung Fu Panda 4” oraz  do centrum rozrywki „Stacja Grawitacja”, gdzie znaleźli się w ogromnym parku trampolin. Korzystali z Parku Linowego, ze ściany wspinaczkowej, z toru przeszkód oraz grali na boisku do koszykówki i siatkówki z trampolinami.

            Głównym celem wycieczki było:

            * popularyzowanie jazdy pociągiem,

            * aktywny sposób spędzenia czasu wolnego,

            * umiejętne korzystanie z komunikacji miejskiej,

            * kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,

            * integracja klasowa

            Wyjazd został zorganizowany z okazji „Dnia Kobiet”.

          • Powiatowy Konkurs pt. ,,Lapbook o Henryku Sienkiewiczu”

          • W ramach obchodów XXXII Tygodnia Kultury Języka Polskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie pt. ,,Lapbook o Henryku Sienkiewiczu” zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie. Konkurs został objęty Patronatem Starosty Włoszczowskiego, Burmistrza Gminy Włoszczowa i Kierownika DK Filia Konieczno. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki Wielkiego Pisarza – Noblisty i zainteresowanie uczniów Jego twórczością.

               Lapbook to własnoręcznie wykonana ,,książka”, w której uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem pod bacznym okiem nauczycieli języka polskiego gromadzili informacje dotyczące Henryka Sienkiewicza. Młodzi twórcy lapbooków wykazali się kreatywnością, twórczym myśleniem i wrażliwością estetyczną.

            Prace konkursowe wykonało 27. uczniów: z klasy IVa – Martyna Lis i Nikola Wiśniewska; z klasy IVb – Karolina Betcher, Antonina Lis, Katarzyna Pietralik, Kacper Popczyk i Oskar Pośpiech; z klasy Va – Przemysław Gul, Dominik Rajca i Bartosz Stępień; z klasy Vb – Natalia Cierpińska, Paulina Lis, Lena Ludynia, Maja Pośpiech i Dominika Samek; z klasy VIa – Katarzyna Klimas i Zuzanna Kozdęba; z klasy VIb – Milena Jędras i Lena Klimas-Pudło; z klasy VIIa – Lena Kozera, Amelia Kucharek, Nikola Pietralik, Natalia Rajca i Wojciech Woźniak; z klasy VIIb – Paulina Jędras, Weronika Samek i Oliwia Szczepanik.

            22 marca 2024 r. konkurs został rozstrzygnięty. Laureatami zostały:

            Nikola Pietralik kl. 7a – I miejsce

            Lena Kozera kl. 7a – II miejsce

            Wyróżnienie w kategorii klas 7-8 otrzymała Natalia Rajca (kl. 7a), a w kategorii klas 4-6 – Martyna Lis (kl. 4a).

                        Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz vouchery na basen i do kina.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie
        • (34) 355-60-23
        • ul. Struga 1B 29-145 Secemin Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych