• „Witamy wiosnę – zdrowo i na sportowo”. Szkolny Dzień Samorządności.

• W dniu 21 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Dzień Samorządności pod hasłem
            „Witamy wiosnę – zdrowo i na sportowo”. Wielu uważa, że pierwszy dzień wiosny to Dzień Wagarowicza. My jednak postanowiliśmy inaczej, zorganizowaliśmy Dzień Samorządności, bo chcemy uczyć się samorządności w działaniu. Na porannym apelu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Oskar Wiśniewski, w imieniu całej społeczności uczniowskiej poprosił Panią Dyrektor Joannę Marzec
            o przekazanie władzy nad szkołą, na kilka godzin w ten jedyny dzień. Pani Dyrektor przekazała samorządowi symboliczny klucz do szkoły. Stery władzy przejął Oskar Wiśniewski– przewodniczący Samorządu wraz z zastępcą - oraz uczniowie klas ósmych, spośród których powołano „nową” Radę Pedagogiczną. Na apelu Martyna Marek szczegółowo zapoznała zebranych z planem dnia. Nowa, tymczasowa władza wprowadziła kilka zmian w organizacji szkolnego dnia. Po pierwsze wydłużono przerwy, wybrani uczniowie poprowadzili trzecią lekcję, na przerwach towarzyszyła uczniom muzyka,
            a w sali numer 7 uczniowie klas ósmych zorganizowali Kawiarenki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała Szkolna Ochrona. Aby dzień był wyjątkowy, wolny od nauki i wesoły  zaproponowano wiele ciekawych konkursów. Wszystkie przeprowadzone konkursy dotyczyły trzech tematów – wiosny, zdrowia
             i naszej szkoły. Uczniowie klas walczyli o tytuł  „SUPER ZDROWEJ I WIOSENNEJ KLASY” w kategorii klas I – III i IV – VII.
             W klasach I – III  ocenie podlegały następujące konkursy:

- plastyczny – kolorowanie wiosennej ilustracji;

- liczenie na konkretach  na czas;

- wiedzy o wiośnie – tzw. pytania z koszyka;

- budowanie wieży z kubków plastikowych;

- krzyżówka o tematyce zdrowotnej.

A w klasach IV – VII:

- przygotowanie zdrowego, wiosennego śniadania;

-układanie puzzli na czas;

- wiedza o szkole – tzw. pytania z koszyka;

- prezentacja piosenki;

-fotograficzny pt. „Magia naszej szkoły”;

- krzyżówka o tematyce zdrowotnej.

Punktowano także sportowy ubiór uczniów oraz frekwencję. Na drugiej, długiej przerwie  ósmoklasistki poprowadziły zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III pod hasłem „Ćwicz z nami, ósmoklasistami!”

W godzinach od 10:00 do 12:40 czynna była kawiarenka, która zorganizowali ósmoklasiści.

W ostatecznym rozrachunku wyłoniono zwycięzców. Tytuł „ Super Zdrowej i Wiosennej klasy”
            w kategorii klas I – III zdobyła klasa II b z wychowawczynią Panią Marzeną Zgódką, a w kategorii klas
            IV - VII klasa VII a z Panią Beatą Kałucką.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody – kosze
            z owocami. Nagrodę specjalną – bilet do bezstresowej szkoły – ufundowały Panie Dyrektor.
            Na apelu podsumowującym zwrócono Pani dyrektor klucz – symbol władzy nad szkołą.

Uważamy, że Dzień Samorządności możemy uznać za udany. Dla wszystkich okazał się wesołym
            i bezpiecznym. Szczególne podziękowania należą się ósmoklasistom. Mamy nadzieję, że uczniowie będą go mile wspominać!                                                                                      Samorząd Uczniowski

• Wyjazd uczniów do LASERHOUSE

• W dniu 6 marca 2023 roku uczniowie klas : I- III udali się na wycieczkę do Laserowego Centrum Rozrywki LASERHOUSE w Częstochowie.

LASERHOUSE to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie na dzieci czekała wyśmienita zabawa, zdrowa rywalizacja oraz podwyższony poziom emocji.

Główną atrakcją był Laser Tag, potocznie zwany Laserowym Paintballem. Sceneria niczym z gier komputerowych, do tego specjalnie dobrane efekty świetlne, jak również dźwiękowe przeniosły młodych ludzi wprost do wirtualnego świata. Na tym jednak nie koniec. Laserowy Labirynt oraz Laserowa strzelnica dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń,  naprawdę byli bardzo zaangażowani i zafascynowani rywalizacją.

W wolnym czasie mogli korzystać z klasycznych automatów do gier i zabaw. Bardzo chętnie grali, bawiąc się wyśmienicie.

Wszyscy z uśmiechem na ustach i cudownymi wrażeniami wrócili  po wycieczce do swoich domów. Z pewnością na długo zapamiętają pobyt w laserowym szaleństwie, bowiem była to niezwykle udana impreza.

• Wyjazd uczniów klas I – III na spektakl teatralny

• W dniu 24 lutego 2023 roku uczniowie klas I – III udali się do Domu Kultury we Włoszczowie na spektakl teatralny Kieleckiego Teatru LEKTUR pt. „Niesamowita wycieczka, na każdym kroku bajeczka”.

Przedstawienie inspirowane było twórczością Jana Brzechwy.

Mali widzowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a aktorzy nie zawiedli ich ciekawości.

Bohaterowie opowieści wybrali się na szczególną wycieczkę. Wesoła rodzinka świetnie bawiła się we własnym gronie sprawiając sobie nawzajem różne figle, psoty i miłe niespodzianki. Na swojej drodze spotykali niezwykłe zwierzątka. Spotkania te były bardzo zabawne i zaskakujące. Widzowie reagowali spontanicznie i żywiołowo oraz aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu prowadząc dialog z bohaterami, śpiewając, klaszcząc i śmiejąc się radośnie.

Gromkie brawa na zakończenie i wesołe, uśmiechnięte buzie uczniów były dowodem na to, że nowa interpretacja wierszy Jana Brzechwy bardzo się wszystkim podobała.

Młodzi ludzie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.