• Wracamy do formy - zajęcia treningowe z zakresu tenisa ziemnego, mini festyn sportowy połączony z elementami tenisa ziemnego - zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Szkoła

• W czerwcu i lipcu 2022 Stowarzyszenie Aktywna Szkoła, działające przy Szkole Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie, zrealizowało z powodzeniem zadanie w ramach programu „ Bonus między Nidą a Pilicą”, organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Między Nidą a Pilicą” . W ramach działania „Wracamy do formy” odbyły się: mini-festyn sportowy- tzw. „Talentiada tenisowa” dla wszystkich chętnych dzieci oraz treningi tenisa ziemnego dla dzieci, które po raz pierwszy miały do czynienia z tą dyscypliną sportu. Zarówno talentiada, jak i treningi tenisa ziemnego prowadzone były przez profesjonalną  trenerkę tenisa ziemnego - panią Ewę Jędrzejczyk-Plutecką, która posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń tenisowych i potrafi zarazić pasją do tenisa, co potwierdzają uczestnicy. Podczas talentiady odbyły się ciekawe konkurencje sprawnościowe, przygotowujące do gry w tenisa, gry tenisowe i zwinnościowe, zorganizowano także poczęstunek dla uczestników, a każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal. Chętne dzieci mogły kontynuować swoją przygodę tenisową z panią Ewą, podczas treningów, w których bardzo chętnie uczestniczyły. Zadanie w 80% procentach zostało sfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą”, pozostałe wydatki pokryto ze środków własnych Stowarzyszenia Aktywna Szkoła.

• „Szczęśliwej drogi, już czas…”

•

Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po latach spędzonych w murach szkoły. Środa 22 czerwca 2022 roku, dla Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie, to dzień ukończenia ośmioletniej edukacji i czas podjęcia nowych życiowych decyzji. Wspólnie przeżywaliśmy sukcesy i chwile słabości. Z satysfakcją obserwowaliśmy,  jak na naszych oczach dorastali, a postawa naszych uczniów stawała  się bardziej dojrzała i odpowiedzialna.

Drodzy Absolwenci, starajcie się, aby podejmowane wybory były przemyślane i sprzyjały spełnianiu Waszych oczekiwań i marzeń. Pod opieką Waszych wychowawczyń pani Elżbiety Chat i pani Doroty Binek tworzyliście nieprzeciętne kasy, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gratulujemy wszystkim pomyślnego zakończenia nauki na etapie szkoły podstawowej.

Szczególne wyrazy uznania i gratulacje  za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie, kierujemy do Absolwentek i Absolwentów:

Sebastiana Jambora - Finaliście Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki,

Nikoli Kwiatkowskiej,

Pawła Marca,

Julii Pigulak,

Cezarego Pośpiecha,

Karoliny Tuory,

którzy w drugim etapie edukacyjnym obejmującym klasy IV-VIII uzyskiwali średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Do grona uczniów, którzy zakończyli naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem dołączamy także Absolwentki:

Paulinę Jędras i Agatę Żmudę.

Dziewczynki w klasie ósmej uzyskały średnią ocen powyżej 4,75 i wzorową ocenę z zachowania.

Naszą uroczystość uświetnił Pan Wójt - Tadeusz Piekarski, który pogratulował naszym Absolwenrtkom i Absolwentom ukończnia szkoły oraz wręczył nagrody książkowe Karolinie Tuorze i Pawłowi Marcowi za osiągnięcie najwyższych średnich ocen w roku szkolnym 2021/2022 oraz Natalii Rumin za uzyskanie tytułu Mistrzyni Województwa Świętokrzyskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Gratulujemy raz jeszcze Rodzicom i Absolwentom.

Mamy nadzieję, że będziecie dobrze wspominać czas spędzony w naszej szkole i z chęcią odwiedzicie swoich nauczycieli i kolegów.  Życzymy Wam, aby nowy  etap edukacji był pomyślnym czasem rozwoju Waszych zdolności, talentów i marzeń.

• Dzień Mamy i Taty

•      Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Uczniowie klas I-III uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.

Uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali bogatą część artystyczną. Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek, w których ich pociechy dziękowały za ich miłość, dobroć, cierpliwość i rodzinne ciepło. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki.
            Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.