• Dwudniowa wycieczka w Pieniny klas 6-8

• Dwudniowa wycieczka w Pieniny klas 6-8 w dniach 29-30 maja 2023r.

Główne atrakcje w pigułce:

* zamek w Niedzicy, wozownia oraz zapora wodna

* zdobycie najwyższego szczytu Pienin Środkowych "Trzy Korony"

* spływ pontonowy Dunajcem * tor saneczkowy Kluszkowce

* góra Wdżar przez Wąwóz Papieski * teren dawnego kamieniołomu

* wystawa przyrodnicza z filmem w Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku

* zabawy na basenie w Pensjonacie Jurkowski

* dyskoteka

Dodatkowo piękna pogoda, urzekające widoki i wyśmienite humory.

• Piknik profilaktyczny pod hasłem : ,,Rodzina stawia na zdrowie psychiczne”

• Dnia 26 maja 2023r. zorganizowany został w naszej szkole piknik , którego tematem przewodnim była RODZINA.

W Dniu Matki odbyło się wiele działań mających na celu:
            -   wzmacnianie więzi emocjonalnych dziecka z rodziną

-   kultywowanie tradycji obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka
            -  integracja rodziców ze szkołą
            -  stwarzanie okazji do wspólnego, aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi                                                - promowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień.
             Tego dnia na boisku szkolnym i w promieniach słońca odbywały się następujące atrakcje:

Przedstawienie z okazji Dnia Rodzica- kl 1-3 oraz kl 5

Konkurs piosenki pozytywnej,

Konkurs plastyczny: ,,Mój czas z rodziną” dla klas 1-3

Rodzinne konkurencje sportowe

Występy szkolnych artystów,

Koncert zespołu ,,Nuksy”

Poza tym ogromną popularnością wśród dzieci cieszyła się dmuchana gąsienica i zamek. Uczennice malowały twarze , a chętni mogli wykonać bransoletkę dla swojej mamy.

Nie zabrakło smakołyków, była kawiarenka z ciastami, sokami i koktajlami świeżo przygotowanymi przez uczennice. Rada Rodziców zorganizowała grill. Ciekawym punktem było fotografowanie się w fotoramce przygotowanej na tę okazję.

• Wycieczka klas III do Wieliczki i Krakowa

• W dniu 22 maja klasy trzecie razem z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia w Wieliczce to bezcenny zabytek wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie z zainteresowaniem wraz z przewodnikiem spacerowali podziemnymi korytarzami. Głęboko pod ziemią podziwiali niezwykłe, solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników-rzeźbiarzy. Kolejnym punktem wycieczki był Kraków dawna stolica Polski. Przy pięknej słonecznej pogodzie zwiedzili Katedrę na Wawelu, która jest miejscem spoczynku polskich królów, bohaterów narodowych, wybitnych poetów i patrona Polski św. Stanisława. Przez stulecia była królewskim kościołem koronacyjnym. Weszli na Wieżę Zygmuntowską a także do krypt. potem podziwiali Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wysłuchali hejnału . Na pewno na długo pozostaną miłe wspomnienia z klasowej wycieczki.

• Wycieczka do Sandomierza

• W dniu 19 maja 2023 r. klasy 5a i 7 wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od spotkania z panią przewodnik i wysłuchania historii o sandomierskim zamku. Następnie zwiedziliśmy muzeum Ojca Mateusza, gdzie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z bohaterami serialu przedstawionymi w postaci figur woskowo-silikonowych. W dalszej kolejności przewodniczka oprowadziła nas po pięknej katedrze i podziemiach rozciągających się pod miastem. Panoramę miasta mieliśmy okazję zobaczyć z wieży widokowej wzniesionej przy Bramie Opatowskiej. Na zakończenie odbył się rejs statkiem po Wiśle.

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• W dniu 11 maja 2023 roku uczniowie klas tzrecich wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty. Do testu przystąpiło 29 uczniów z klas trzecich. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wszytskie trzy części puisane są przez dzieci w jednym dniu, z zachowaniem odpowiedniego czasu na przerwy i odpoczynek. OSKT jest przyjazny dziecku. Sprawdzonymi i skutecznymi elementami terapeutycznymi zapewniającymi komfort psychiczny w trakcie testu są film z Bratkiem oraz bajka Bratka.

• PIKNIK RODZINNY

• Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 26.05.2023 r. (piątek) od godz. 16:00 na terenie boiska Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie.

• Dziewczęta i chłopcy w finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

• 28 kwietnia dziewczęta i chłopcy z rocznika 2008-2009 wyśmienicie rozegrali wojewódzki półfinał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Nie dali szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie mecze i pewnie awansowali do finału wojewódzkiego. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Anita Kijas i Nikola Grzybek, drużyna chłopców w składzie: Michał Gul, Kacper Kościołek oraz Wiktor Rumin. Gratulujemy uczniom i p. Sławomirowi Jarmudzie - trenerowi naszych drużym.

• Półfinały Wojewódzkie w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt – „Igrzyska Dzieci”

• 24-25 kwietnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt – „Igrzyska Dzieci”. Jest nam niezmiernie miło, że po emocjonującym turnieju i zwycięstwach z zawsze mocnymi drużynami SP Kluczewsko, SP Dobromierz oraz SP Dziebałtów chłopcy naszej Szkoły awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. Gratulujemy i już trzymamy kciuki za finał.