• Pożegnanie uczniów klas ósmych

          • Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po latach spędzonych w murach szkoły. 

             W tym roku edukację w Szkole Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie zakończyło 49 uczniów klas ósmych. 

            Podczas uroczystości pożegnania absolwentów 21 czerwca zostały wręczone uczniom statuetki i nagrody książkowe.

            Sześcioro uczniów zakończyło edukację z wyróżnieniem i statuetką – to uczniowie, którzy od klasy czwartej otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem: Michał Górski, Piotr Marzec, Wiktor Kabała, Anita Kijas, Lena Konieczna, Oskar Wiśniewski oraz dwoje uczniów, którzy ukończyli klasę ósmą uzyskując średnią ocen 4,75 i wyżej: Martyna Marek i Sebastian Pośpiech.

            Wśród tegorocznych absolwentów byli uczniowie, którzy mogli poszczycić się wysokimi osiągnięciami sportowymi:

            Anita Kijas i Nikola Grzybek - I miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

            Michał Gul, Kacper Kościołek, Wiktor Rumin - III miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym,

            Michał Górski, Eryk Kozieł, Oskar Wiśniewski, Alvaro Kędzierski, Konrad Biały, Patryk Kabała, Radosław Pietralik  - V miejsce w finale wojewódzkim siatkówki chłopców,

            Michał Górski, Eryk Kozieł, Oskar Wiśniewski, Alvaro Kędzierski, Michał Gul, Wiktor Rumin  - I miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w piłce nożnej chłopców.

            Absolwenci otrzymali także nagrody za aktywną pracę w Samorządzie Szkolnym. Byli to: Roksana Bieniek, Nikola Grzybek, Michał Górski, Anita Kijas, Lena Konieczna, Martyna Marek, Michał Gul, Oskar Wiśniewski. Natomiast nagrody za działalność w Spółdzielni Uczniowskiej uzyskali: Zofia Pietrzak, Anita Kijas, Amelia Samek.

            Pani dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce oraz podziękowała za godne reprezentowanie szkoły.

            Były także listy gratulacyjne dla Rodziców wyróżnionych uczniów, a także podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły dla Trójek Klasowych – przedstawicieli Rady Rodziców.

            W części artystycznej absolwenci w skrócie przedstawili czas, jaki razem spędzali oraz to, ile radości i wspomnień wyniosą w codzienne życie. Dziękowali także  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie. Wykonali utwory poetyckie i muzyczne, które wzbudziły wielkie wzruszenie zebranych.

            Młodsi uczniowie z klasy 7 złożyli koleżankom i kolegom ósmoklasistom życzenia oraz przekazali podarunki w postaci tortu i medali z napisem: „Absolwencie ruszaj podbijać świat!”.

            Uroczysty apel był okazją do wspomnień, wzruszeń, życzeń, podziękowań. Podniosła atmosfera, ale też smutek mieszający się z radością towarzyszyły temu wydarzeniu. Absolwentom życzymy „Szczęśliwej drogi…”

          • Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie

          • Tenis stołowy:

            Półfinał wojewódzki tenisa stołowego dziewcząt i chłopców – I miejsce – Secemin, 28.04.2023r.

            28.04.2023r. Szkoła Podstawowa w Seceminie była gospodarzem półfinału wojewódzkiego tenisa stołowego dziewcząt i chłopców z rocznika 2008-2009. Zawodnicy  z Secemina nie dali szans swoim przeciwnikom, wygrywając wszystkie mecze i pewnie awansowali do finału wojewódzkiego Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Anita Kijas i Nikola Grzybek, drużyna chłopców w składzie: Michał Gul, Kacper Kościołek oraz Wiktor Rumin.

            Finał wojewódzki tenisa stołowego dziewcząt – I miejsce dziewcząt, III miejsce chłopców - Kunów 17.05.2023r.

            Anita Kijas i Nikola Grzybek, wygrywając wszystkie mecze, zdobyły Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Równie dobrze spisali się chłopcy w składzie: Rumin Wiktor, Kościołek Kacper, Gul Michał, zajmując III miejsce.

            Półfinał wojewódzki tenisa stołowego chłopców – I miejsce – Secemin, 27.04.2023r.

            Bardzo dobrze spisali się tenisiści stołowi rocznik 2010 z SP w Seceminie, wygrywając półfinał wojewódzki rozegrany w naszej szkole. Nie dali szans swoim rywalom i wywalczyli awans do finału wojewódzkiego drużynowego tenisa stołowego. Filip Walasek i Kościołek Igor wygrali wszystkie mecze, zajmując I miejsce, a Błaszczyk Oskar i Mrożek Marcel zajęli IV miejsce.

            Finał Wojewódzki drużynowego tenisa stołowego chłopców – VI miejsce – Bilcza, 15.06.2023r.

            Filip Walasek i Igor Kościołek uczestniczyli w finale wojewódzkim drużynowego tenisa stołowego chłopców, zajmując VI miejsce. Biorąc pod uwagę wysoki poziom przeciwników, to był dobry wynik.

            Piłka siatkowa

            Półfinał wojewódzki siatkówki chłopców- II miejsce – Włoszczowa, 08.05.2023r. 

            Po stojącym na wysokim poziomie turnieju i zaciętym meczu finałowym z drużyną SP Dobromierz chłopcy z SP Secemin zajęli II miejsce - premiowane awansem do finału wojewódzkiego. SP Secemin i SP Dobromierz reprezentowały powiat włoszczowski na finale wojewódzkim siatkówki chłopców. Drużyna wystąpiła w składzie: Górski Michał, Kędzierski Alvaro, Biały Konrad, Wiśniewski Oskar, Rumin Wiktor, Kabała Patryk, Kozieł Eryk, Pietralik Radosław, Kościołek Kacper.

            Finał wojewódzki siatkówki chłopców - V miejsce, Busko- Zdrój.

            V miejsce wywalczyła w finale wojewódzkim siatkówki chłopców drużyna ze Szkoły Podstawowej w Seceminie. Chłopcy wystąpili w składzie: Górski Michał, Kozieł Eryk, Wiśniewski Oskar, Kędzierski Alvaro, Biały Konrad, Kabała Patryk, Pietralik Radosław.

            Półfinał wojewódzki mini-siatkówki chłopców- I miejsce – Kluczewsko, 24.04.2023r.                                               

            Po emocjonującym turnieju i zwycięstwach z zawsze mocnymi drużynami SP Kluczewsko, SP Dobromierz oraz SP Dziebałtów chłopcy z SP Secemin awansowali do finału wojewódzkiego mini-siatkówki chłopców. Drużyna wystąpiła w składzie: Walasek Filip, Mrożek Marcel, Kościołek Igor, Błaszczyk Oskar, Wiśniewski Piotr, Stefański Eryk, Burtnik Jakub, Kowalski Igor, Woźniak Wojciech, Cierpiński Kacper.

            Finał wojewódzki mini- siatkówki chłopców- IV miejsce, 19.05.2023r.

            Tuż za podium ale i tak świetny wynik. IV miejsce w finale wojewódzkim mini-siatkówki wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Seceminie. Wygrywając z SP nr 24 Kielce, SP nr 2 Starachowice, SP Nieklań i po porażce z SP Kluczewsko, chłopcy zajęli wysokie IV miejsce wśród dziewięciu najlepszych drużyn w województwie. Brawa za emocje i walkę. Drużyna wystąpiła w składzie: Walasek Filip, Mrożek Marcel, Kościołek Igor, Błaszczyk Oskar, Wiśniewski Piotr, Stefański Eryk, Burtnik Jakub, Kowalski Igor, Woźniak Wojciech, Cierpiński Kacper.

            Piłka nożna

            Półfinał wojewódzki piłki nożnej chłopców - I miejsce – Włoszczowa, 07.06.2023r.

            Półfinał wojewódzki piłki nożnej chłopców wygrany. Wygrywając 3 mecze bez straty bramki i jeden remisując, zdobyliśmy pierwsze miejsce. Brawo piłkarze SP Secemin!  Michał Górski został królem strzelców, a Alvaro Kędzierski najlepszym bramkarzem.

            Finał wojewódzki piłki nożnej chłopców - I miejsce – Ożarów, 15.06.2023r.

            Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Seceminie zostali MISTRZAMI Województwa Świętokrzyskiego w piłce nożnej. Wygrywając mecze grupowe ze Stadnicką Wolą, Starachowicami i półfinał z Piekoszowem, w finale pokonali Jędrzejów w rzutach karnych 3-2. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Wiśniewski.

          • MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA

          • Dnia 29.05.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Zawady odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas  I - III „Mistrz szybkiego czytania”.

                      Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności poprawnego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności językowej. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów.


            Laureatami konkursu zostali:

            W klasach pierwszych:

                         1 miejsce – Prysak Nikola kl1a

                         2 miejsce – Cudny Adam kl 1a

                         3 miejsce – Stolarska Amelia kl 1b

            W klasach drugich:

                         1  miejsce - Krzysztofik Hubert kl 2b

                         2 miejsce - Gieroń Dominik - 3b

                         3 miejsce - Jaskulska Lena - 3b

            W klasach trzecich:

                         1 miejsce - Stefański Fabian kl 3a

                          2 miejsce - Lis Antonina  kl 3b

                          3 miejsce - Kaczorowska Maja kl. 3b


            Wszystkim, którzy mieli odwagę wziąć udział w konkursie, serdecznie gratulujemy!!!

          • Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2023

          • W dniu 7 czerwca 2023 roku, po raz drugi społeczność naszej szkoły wzięła udział  w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na placu szkolnym, aby w godzinach od 10:00 do 11:00 na łonie natury, zagłębić się w świat wybranej książki. Niestety, nasze plany pokrzyżowała pogoda. Było dość mokro i nie wszyscy mogli czytać w wyznaczonym miejscu, np. na zielonej sali. Chcieliśmy poczuć się jak na wiosennej łące. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali na tę okazję znaczki przedstawiające rośliny lub zwierzęta, które można tam spotkać. Były biedronki, pszczoły, mlecze, stokrotki i inne. Na tę okazję przygotowaliśmy plakat, na którym czytający uczniowie mogli zaznaczyć swoją obecność. Zebrani mogli czytać w wybranym przez siebie towarzystwie, obok lubianego kolegi lub koleżanki. Chcieliśmy, aby czytanie nie kojarzyło się z przymusem, lecz z czymś przyjemnym, relaksującym.
            Niestety, większość musiała zadowolić się miejscem na trybunach boiska szkolnego.
            Ogółem zgromadziły się 272 osoby czytające, co odzwierciedla dokumentacja fotograficzna.

          • Uczniowie klas I – III z wizytą w Komendzie Policji we Włoszczowie oraz w Muzeum Chleba w Krasocinie.

          • W dniach 17, 18 maja i 02 czerwca 2023 roku uczniowie klas i – III odwiedzili Komendę Powiatową Policji we Włoszczowie.

            Młodzi ludzie mieli możliwość zobaczyć z bliska codzienną pracę policjantów, ich wyposażenie do pełnienia służby, a także zwiedzić pomieszczenia komendy.

            W trakcie spotkania Pani i Panowie Policjanci wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnieli numery alarmowe oraz omówili specyfikę pracy policjanta.

            Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów potrzebnych w ich służbie – czapkę, pałkę policyjną, ochraniacze, kamizelki kuloodporne i kaski. Chętni mogli je przymierzyć, dotknąć i robili to z dużym przejęciem i zainteresowaniem.

            Następnie uczniowie obejrzeli radiowozy policyjne, a Pan Policjant zademonstrował sygnał świetlny oraz sygnały dźwiękowe. Z ogromną ciekawością wychowankowie mogli chociaż na chwilę usiąść za kierownicą pojazdu.

            Wiele emocji wzbudził pies policyjny Lili, którego młodzież mogła dotknąć i pogłaskać.

            Należy podkreślić, że uczestnicy wyjazdu wykazali się znajomością nie tylko numerów alarmowych, ale również zasad bezpieczeństwa w domu czy w ruchu drogowym, jak też wiedzą odnośnie zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

            Na zakończenie spotkania nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i podziękowań dla Państwa Policjantów za poświęcony czas i niezwykle pouczające spotkanie.

            Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Chleba w słynnym wiatraku w Krasocinie.

            Panie z Biblioteki Publicznej bardzo ciekawie przedstawiły dzieciom historię tego miejsca, jak również oprowadziły po holenderskim wiatraku.

            Uczniowie zapoznali się z unikatowymi eksponatami związanymi z pracą na roli, przedmiotami i narzędziami wykorzystywanymi w dawnym ,codziennym życiu. Obejrzeli archiwalne fotografie oraz zdjęcia obiektu na przestrzeni lat.

            Wyjazd był bardzo udany, młodzi ludzie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń.



          • Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii "1 z 10"

          • W dniu 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii pod nazwą "1 z 10". Konkurs skierowany był do uczniów klas V – VIII powiatu włoszczowskiego. 

            Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania zróżnicowane pod względem stopnia trudności dotyczące historii, geografii, kultury i zabytków Wielkiej Brytanii. Zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Sobczyk, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarncy. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Piśkorska z kl VII zajęła drugie miejsce, natomiast trzecie miejsce przypadło Karolinie Wódkowskiej, uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie. Uczennice profesjonalnie zaprezentowały swoją wiedzę. Konkurs "1 z 10" to cenna inicjatywa promująca naukę języków obcych i rozwijająca zainteresowania kulturowe o Wielkiej Brytanii. Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole był p. Grzegorz Kijas.

            Gratulujemy Kasi i życzymy sukcesów za rok.

          • XX Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Spotkanie z baśnią polską”

          • W dniu 31 maja 2023 roku odbył się  XX Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Spotkanie z baśnią polską”. W konkursie wzięło  udział siedmioro uczniów z klas trzecich.  Trzy uczennice z klasy III a: Klaudia Lis, Lena Trela, Mariia Liukhovets oraz cztery z klasy III b: Lena Wiśniewska, Katarzyna Pietralik, Patrycja Pawlik i Maja Kaczorowska.  Rywalizację rozpoczęto od rozwiązania krzyżówki o tematyce bibliotecznej. Kolejne konkurencje dotyczyły przeczytanych polskich baśni: „Kwiat paproci”, „Bajka”, „Baśń o dwunastu miesiącach”, „Waligóra i Wyrwidąb” oraz „O królewnie zaklętej w żabę”. Uczennice musiały wykazać się znajomością treści wybranych baśni. Rozpoznawali tytuły baśni po wylosowanym fragmencie lub ilustracji. Pisali też  krótką wypowiedź pisemną na temat nauki płynącej z baśni „Kwiat paproci”. Ostatnią konkurencją był test dotyczący cech gatunkowych baśni.
            Najtrudniejszym zadaniem dla uczennic była krzyżówka.
                     Komisja konkursowa wyłoniło zwycięzców. Najwięcej punktów zdobyła
            Klaudia Lis – uczennica klasy III a i zajęła I miejsce. Drugie miejsce wywalczyła Lena Trela - także uczennica klasy III a, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pietralik z klasy III b. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe,
            a zwyciężczynie dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

          • Wycieczka klas 4ab do Orientarium w Łodzi i parku rozrywki „Mandoria” w Rzgowie

          • W dniu 15 maja klasy 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce do Łodzi i Rzgowa. Choć pogoda nie bardzo dopasowała się do wycieczkowych planów i troszeczkę kapało z nieba, to nie przeszkodziło w świetnej zabawie.

                Pierwszym punktem wycieczki było Orientarium – najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji. Jedną z największych atrakcji był podwodny tunel do obserwacji rekinów i płaszczek oraz ogromne akwaria zapełnione cudowną roślinnością          i różnymi gatunkami ryb rafowych.

            Dzięki goglom VR uczniowie mogli zanurzyć się w głębi oceanu, ponurkować z rekinami lub popływać z humbakami.

               Gwoździem programu okazała się wizyta w parku rozrywki „Mandoria” w Rzgowie. Uczniowie zjedli smaczny obiad i mogli korzystać do woli ze wszystkich atrakcji, jakie oferowało Miasto Przygód, a było ich mnóstwo – karuzele, rollercoastery, wirujący w porcie Galeon, labirynt luster, ogromna zjeżdżalnia i inne przyjemności.

              Wszystkie odwiedzone miejsca zrobiły na uczniach ogromne wrażenie i na pewno ten wspólnie spędzony czas pozostanie w ich pamięci.

          • Wycieczka uczniów klasy Ia do Bałtowa

          • W dniu 5 czerwca 2023 roku pierwszoklasiści wraz z wychowawcą i rodzicami zwiedzali Bałtowski

            Kompleks Turystyczny. Wyjazd był nagrodą za zdobycie I miejsca w powiecie włoszczowskim w plebiscycie Echa Dnia  „Pierwszaki 2022”. Każdy uczeń otrzymał zaproszenie do JuraParku w Bałtowie.

            Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały okazy dinozaurów i z ciekawością słuchały opowieści pana przewodnika.

            Następnie obejrzeli urokliwe Oceanarium. Kolejnym punktem programu była wspaniała zabawa w Parku Zabaw i pełen wrażeń film w Kinie Emocji 5D.

            Wszyscy w wyśmienitych humorach udali się na obiad do Bałtowskiego Zapiecka.

            W dalszej części wycieczki młodzi ludzie zwiedzili Zwierzyniec Dolny obserwując egzotyczne zwierzęta.

            Punktem kulminacyjnym była przejażdżka autobusami po Zwierzyńcu Górnym i podziwianie wspaniałego świata zwierząt.

            Duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiło obejrzenie Polski w Miniaturze – różne zamki i budowle bardzo się wszystkim podobały.

            Nagroda w formie wycieczki była strzałem w dziesiątkę. Pobyt w kompleksie był niezwykle udany, pogoda piękna, humory uczestnikom dopisywały. Każdy wrócił szczęśliwy, pełen niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Z pewnością wspomnienia z tego dnia pozostaną na długo w pamięci pierwszoklasistów.

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości

          • W dniu 23.03.2023 odwiedzili nas edukatorzy Instytutu Badań Edukacyjnych, którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas IV i VI, w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Celem Mobilnych Laboratoriów Przyszłości jest wspieranie wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w polskich szkołach.

            Uczniowie zostali wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Młodzież w czasie zajęć zapoznała się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie wprowadzali drobne modyfikacje w przygotowanym wcześniej projekcie, aby następnie przesłać go do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

            Kolejnym zdaniem było wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież zapoznała się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowi wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się projekty LEGO Education SPIKE. Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów - LEGO Education SPIKE rozwija umiejętności analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM, rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia.

            Uczniowie świetnie bawili się i jednocześnie dużo nauczyli się.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie
        • (34) 355-60-23
        • ul. Struga 1B 29-145 Secemin Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych