• Jubileuszowe Potyczki Matematyczne

• 17 maja 2022 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w X Potyczkach Matematycznych zorganizowanych przez Zespół Szkół Nr 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie adresowanych do młodzieży szkół podstawowych z powiatu włoszczowskiego oraz sąsiednich powiatów. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas Uroczystej Gali Podsumowania Jubileuszowych Potyczek Matematycznych 14 czerwca 2022 r. W ramach potyczek dwaj uczniowie klasy VIIIb zostali laureatami konkursów:

"Mistrz Rachunków": Krzysztof Sztuka i Artur Wojtasik

Konkurs matematyczno-geograficzny „Matematyka w geografii”: Krzysztof Sztuka

Gratulujemy, a także życzymy jeszce wielu sukcesów Krzysztofowi i Arturowi oraz p. Bogumile Piątkiewicz, która przygotowywała uczniów do konkursów.

• Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach I-III

• W dniu 10 czerwca 2022r w klasach I-III odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski . Uczniowie prezentowali utwory polskich poetów. Komisja oceniała pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.Wszyscy uczniowie pięknie wyrecytowali swoje wiersze.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas pierwszych:

1 miejsce Hubert Krzysztofik

2 miejsce Tomasz Pustuł

3 miejsce Lena Żmuda

Kategoria klas drugich:

1 miejsce Katarzyna Pietralik

2 miejsce Maja Kaczorowska

3 miejsce Patrycja Pawlik

Kategoria klas trzecich:

1 miejsce Maja Pośpiech

2 miejsce Mateusz Kruk

3 miejsce Dominik Rajca

• Wizyta klas I-III w Teatrze im. A.Mickiewicza w Częstochowie

• W dniu 13 czerwca 2022 roku uczniowie klas 1-3 razem z wychowawcami pojechali do Częstochowy na spektakl ,,Roszpunka". Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książe, który się w niej zakochuje. Tym razem jednak wszystko wyglądało inaczej. Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale... przecież Roszpunka pięknie śpiewa! Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ`a Pokrakę to tylko początek zmian w bajce. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem, na szczęście miłość zwycięży.

Wszystkim bardzo podobał się spektakl. Na pewno wrócimy do teatru w kolejnym roku szkolnym.

• Wycieczka klas III do Czarncy i biblioteki we Włoszczowie

• W dniu 16 maja 2022 roku uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców- p. Ewy Macherskiej i p. Grażyny Wypych udali się do Czarncy, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji i Kultury im. Stefana Czarnieckiego. Trzecioklasiści oglądali licznie zgromadzone eksponaty związane z Hetmanem.  Po wizycie w szkole uczniowie przeszli do kościoła, w którym podziwiali pamiątki oraz zobaczyli miejsce spoczynku prochów Wielkiego Wodza. Następnie odbyli spacer po parku podziwiając urokliwe, egzotyczne krzewy i drzewa. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie . Trzecioklasiści odbyli lekcję biblioteczną zapoznając się z pracą bibliotekarzy i księgozbiorem. Zwiedzili również Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej. Wyjazd był bardzo udany, uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat Stefana Czarnieckiego- naszego Bohatera Narodowego oraz pogłębili wiedzę odnoście działalności biblioteki.

• Warsztaty pszczelarskie w klasach I-III

• W dniu 13 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie pt. ,,Pszczoły- nasi mali przyjaciele” w których udział wzięli uczniowie klas I-III. Dzięki zajęciom uczniowie zdobyli i utrwalili ważne informacje i wiadomości na temat pszczół, tego jak wygląda praca pszczelarza oraz przyjrzeli się procesowi zbierania miodu i poznali lecznicze właściwości tego produktu. Podczas warsztatów dzieci zostały zapoznane z tym jak należy zachować się w towarzystwie pszczół.  Uczniowie mieli okazję oglądać ,,żywy ul” oraz poszukać w nim królowej pszczół. Na zakończenie warsztatów każdy z uczniów samodzielnie wykonał świeczkę z wosku pszczelego.

• Wycieczka do Wrocławia

• 27 maja 2022 roku uczniowie klas: 4b, 5a, 5b wraz ze swoimi wychowawcami: p. Z. Szymańskim, p. J. Wydrych-Kijas, p. S. Jarmudą uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.
            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ZOO i  od największego oceanarium w Polsce „Afrykarium”, gdzie podziwialiśmy różne wodne zwierzęta, np. meduzy, rekiny, żółwie, kolorowe ryby oraz hipopotamy i ptaki. Potem zachwycaliśmy się dalszą częścią Ogrodu Zoologicznego.

Kolejną atrakcją dla uczestników wycieczki była Fontanna Multimedialna otoczona pergolą, przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Fontanna ma powierzchnię około 1 ha. Na dnie umieszczonych jest 800 punktów świetlnych. Wszystko to stanowi część multimedialnych pokazów wodnych odbywających się w rytm muzyki. Uzupełnieniem przedstawienia są projektory i kolorowe światła laserowe.

Stamtąd przeszliśmy do Ogrodu Japońskiego, który został umiejscowiony w Parku Szczytnickim. Znajduje się tam prawie 270 taksonów roślin drzewiastych, a także 78 gatunków roślin azjatyckich.

Następnie udaliśmy się do oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu gdzie podziwialiśmy „Panoramę Racławicką”. To obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie.

Po południu skorzystaliśmy z 45 minutowego rejsu statkiem po Odrze. To ciekawy sposób na spędzenie czasu i poznanie Wrocławia od innej strony. Po zjedzeniu obiadokolacji i zakupie pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną.