• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • W dniu 11 maja 2023 roku uczniowie klas tzrecich wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty. Do testu przystąpiło 29 uczniów z klas trzecich. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wszytskie trzy części puisane są przez dzieci w jednym dniu, z zachowaniem odpowiedniego czasu na przerwy i odpoczynek. OSKT jest przyjazny dziecku. Sprawdzonymi i skutecznymi elementami terapeutycznymi zapewniającymi komfort psychiczny w trakcie testu są film z Bratkiem oraz bajka Bratka.

          • PIKNIK RODZINNY

          • Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 26.05.2023 r. (piątek) od godz. 16:00 na terenie boiska Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie.

          • Wycieczka uczniów klasy Ia do Bałtowa

          • W dniu 5 czerwca 2023 roku pierwszoklasiści wraz z wychowawcą i rodzicami zwiedzali Bałtowski

            Kompleks Turystyczny. Wyjazd był nagrodą za zdobycie I miejsca w powiecie włoszczowskim w plebiscycie Echa Dnia  „Pierwszaki 2022”. Każdy uczeń otrzymał zaproszenie do JuraParku w Bałtowie.

            Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały okazy dinozaurów i z ciekawością słuchały opowieści pana przewodnika.

            Następnie obejrzeli urokliwe Oceanarium. Kolejnym punktem programu była wspaniała zabawa w Parku Zabaw i pełen wrażeń film w Kinie Emocji 5D.

            Wszyscy w wyśmienitych humorach udali się na obiad do Bałtowskiego Zapiecka.

            W dalszej części wycieczki młodzi ludzie zwiedzili Zwierzyniec Dolny obserwując egzotyczne zwierzęta.

            Punktem kulminacyjnym była przejażdżka autobusami po Zwierzyńcu Górnym i podziwianie wspaniałego świata zwierząt.

            Duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiło obejrzenie Polski w Miniaturze – różne zamki i budowle bardzo się wszystkim podobały.

            Nagroda w formie wycieczki była strzałem w dziesiątkę. Pobyt w kompleksie był niezwykle udany, pogoda piękna, humory uczestnikom dopisywały. Każdy wrócił szczęśliwy, pełen niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Z pewnością wspomnienia z tego dnia pozostaną na długo w pamięci pierwszoklasistów.

          • 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. 232 lata temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy w piątek 28 kwietnia organizując uroczystą akademię, którą rozpoczęto wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Narodowego. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem p. Michała Chorzępy i p. Edyty Domagalskiej. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze pozwoliły przenieść się w przeszłość, a piosenki dostarczyły wielu wzruszeń.

          • Dzień Ziemi 2023

          • Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy od przeprowadzenia konkursów.

            W klasach I-III uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Wiosna w ogrodzie”, a w klasach IV-VIII odbył się konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej i konkurs na plakat pt.: „Ziemia woła SOS”. 

            Ponadto dla wszystkich chętnych uczniów z kl. IV – VIII zorganizowany został konkurs fotograficzny pt.: „Wiosna w obiektywie”.  

            Po podsumowaniu wyników konkursu ekologicznego, I miejsce zajęła kl. IV b, II miejsce kl. V b, III  miejsce – kl. VII, wyróżnienie zdobyły klasy: V a i VI b.

            21 kwietnia 2023 r. odbył się apel, w czasie którego przedstawiono prezentację pt.: „Walory przyrodnicze i wybrane kulturowe Gminy Secemin”, a także piosenki o tematyce ekologicznej oraz wręczono nagrody zwycięzcom.

            Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska.

          • Dziewczęta i chłopcy w finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

          • 28 kwietnia dziewczęta i chłopcy z rocznika 2008-2009 wyśmienicie rozegrali wojewódzki półfinał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Nie dali szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie mecze i pewnie awansowali do finału wojewódzkiego. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Anita Kijas i Nikola Grzybek, drużyna chłopców w składzie: Michał Gul, Kacper Kościołek oraz Wiktor Rumin. Gratulujemy uczniom i p. Sławomirowi Jarmudzie - trenerowi naszych drużym.

          • KOLEJNY FINAŁ WOJEWÓDZKI NASZ !

          • Po mini-siatkówce przyszła kolej na tenis stołowy. 28 kwietnia nasi tenisiści rozegrali świetny mecz podczas Półfinału Wojewódzkiego Drużynowego Tenisa Stołowego organizowanego przez naszą szkołę. Chłopcy nie dali szans swoim rywalom i wywalczyli awans do finału wojewódzkiego. Filip Walasek z klasy VIb i Igor Kościółek z klasy VIa wygrali wszystkie mecze zajmując 1 miejsce, a Oskar Błaszczyk z klasy VIb i Marcel Mrożek z klasy VIa zajęli 4 miejsce. Wszystkim chłopcom gratulujemy za wyniki i walkę do ostatniej piłki, która zdecydowała o zwycięstwie. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa w finale.

          • Półfinały Wojewódzkie w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt – „Igrzyska Dzieci”

          • 24-25 kwietnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt – „Igrzyska Dzieci”. Jest nam niezmiernie miło, że po emocjonującym turnieju i zwycięstwach z zawsze mocnymi drużynami SP Kluczewsko, SP Dobromierz oraz SP Dziebałtów chłopcy naszej Szkoły awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. Gratulujemy i już trzymamy kciuki za finał.

          • Noc z Językiem Angielskim

          • 14 kwietnia 2023r. w godzinach od 18.00 do 23.15 została zorganizowana „Noc z Językiem Angielskim” dla chętnych uczniów klas szóstych i ósmych. W sumie uczestniczyło 21 osób.
            Celem zajęć było propagowanie języka angielskiego wśród uczniów, ćwiczenie różnych sprawności językowych poprzez zabawę, rozwijanie umiejętności społecznych, pracy w grupie oraz integracja.
            W trakcie spotkania uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe w formie zabaw interaktywnych, rozwiązywania krzyżówek, quizów, uczestnictwa w zabawach „Hide and seek”, „Iskierka” oraz poprzez śpiew i taniec. Zajęcia umilił przygotowany dla uczniów poczęstunek ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską. Uczestnicy chętnie wzięli udział w tego rodzaju zajęciach.

          • Wyjazd uczniów klas I – III do kina Muza we Włoszczowie na film pt. „Szczęście Mikołajka”

          • W dniu 18 kwietnia 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do kina we Włoszczowie na ciekawy film pt. „Szczęście Mikołajka”.

            To intrygujące połączenie animacji i filmu biograficznego, które dosłownie wciąga widza do środka kolorowego świata swojego małego bohatera.

            Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek.

            Razem z grupą wesołych kolegów młodzieniec do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do śmiesznych sytuacji w domu, szkole, sklepie i wśród sąsiadów.

            Każda przygoda bohaterów filmu wywoływała uśmiech na twarzy uczniów. Nie sposób ich nie lubić, ponieważ wszystko, co robią zamieniają w radość i śmiech.

            Działo się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka , który ma dużą fantazję i ciekawość świata .

            Młodzi ludzie obejrzeli film z przepiękną , niespotykaną grafiką bazującą na oryginalnej wersji książkowej, bowiem są takie pozycje z kanonu literatury dziecięcej, które nigdy się nie zestarzeją.

            Cykl opowieści o przygodach Mikołajka autorstwa Rene  Goscinnego i Jeana-Jacques’a  Sempego bez wątpienia należy do tej wyjątkowej kategorii.

            Wyjazd był bardzo udany i przyniósł uczniom wiele radości i wzruszeń.

          • XXXI Tydzień Kultury Języka Polskiego

          • Corocznie, podczas obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego, w naszej szkole organizowane są konkursy skierowane do uczniów różnych klas. W tym roku mottem tego wydarzenia były słowa Noblistki – Wisławy Szymborskiej: ,,Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

            Nauczyciele poloniści przeprowadzili dwa konkursy: ortograficzny pod hasłem ,,Zostań Mistrzem Ortografii” i językowy pod hasłem ,,Z polszczyzną za pan brat”. W klasach czwartych Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Dominik Rajca z klasy IVa, II miejsce zajęła Paulina Lis z klasy IVb, a III miejsce Kaja Kraszewska również z klasy IVb. W klasach piątych Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Zuzanna Kozdęba z klasy Va, II miejsce zajęła Patrycja Musiał z klasy Vb, a III miejsce Martyna Gil z klasy Vb. W klasach szóstych Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Natalia Rajca z klasy VIa, II miejsce zajęła Paulina Jędras z klasy VIb, a III miejsce Julia Wawrzak z klasy VIa.

            W kategorii klas VII – VIII Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Wiktor Kabała z klasy VIIIb, II miejsce zajął Michał Górski z klasy VIIIa, zaś III miejsce Piotr Marzec również z klasy VIIIa.

            Zwycięzcy Turnieju Sprawności Językowej pod hasłem ,,Z polszczyzną za pan brat” przedstawiają się następująco:

            w kategorii klas V – VI:    I miejsce Patrycja Musiał kl. Vb

                                                       II miejsce Dominik Siwek kl. Va

                                                       III miejsce Paulina Jędras kl. VIb

            w kategorii klas VII – VIII:  I miejsce Martyna Marek kl. VIIIb

                                                       II miejsce Katarzyna Piśkorska kl. VIIa

                                                                       Wiktor Kabała kl. VIIIb

                                                        III miejsce Sebastian Pośpiech kl. VIIIa

            Kolejnym konkursem, przeprowadzonym przez nauczyciela bibliotekarza, był konkurs głośnego i wyrazistego czytania przeznaczony dla uczniów klas IV-VI.

            W klasach czwartych I miejsce zajęła Maja Walasek z klasy IVb, a wyróżnienie otrzymali uczniowie: Dominika Samek z klasy IVb i Przemysław Gul z klasy IVa.

            W klasach piątych I miejsce zajęła Lena Klimas-Pudło z klasy Vb, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Kozdęba z klasy Va.

            W klasach szóstych I miejsce zajęł Mateusz Zug z klasy VIa, zaś wyróżnienie otrzymała Paulina Jędras z klasy VIb.

            Wyżej wymienione konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży (udział wzięło 78. uczniów). Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały wręczone przez Panią dyrektor Joannę Marzec w dniu 30 marca br. Nagrody zakupiono z funduszy sklepiku szkolnego. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

          • Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy ,,Duet Matematyczno-Przyrodniczy"

          •      Dnia 27 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy pod nazwą ,,Duet Matematyczno-Przyrodniczy". Rywalizowało w nim 14 zespołów z 10 szkół:

            • Szkoła Podstawowa im. Wincentego Przybyszewskiego w Bebelnie,
            • Zespół Placówek Oświatowych w Chlewicach,
            • Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie,
            • Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie (dwa zespoły),
            • Zespół Placówek Oświatowych w Moskorzewie,
            • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radkowie,
            • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie,
            • Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Piłsudskiego we Włoszczowie (dwa zespoły),
            • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Partyzantów Ziemi Włoszczowskiej we Włoszczowie (dwa zespoły),
            • Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie (dwa zespoły).

               Pani dyrektor Joanna Marzec przywitała wszystkich uczestników i życzyła sukcesów, po czym rozpoczął się konkurs, który składał się z dwóch etapów. W pierwszej części wszyscy uczniowie rozwiązywali indywidualnie zadania z matematyki, z kolei w części drugiej uczniowie w zespołach zmagali się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii. Zarówno z matematyki, jak i przedmiotów przyrodniczych odbyła się dogrywka o rozstrzygnięcie czołowych miejsc. Czas oczekiwania na wyniki umilił uczniom i ich opiekunom poczęstunek oraz prezentacja multimedialna pt. ,, Walory przyrodnicze i kulturowe Gminy Secemin” przygotowane przez organizatorów.

              Jury w składzie: Urszula Walasek, Agnieszka Cichecka, Danuta Rokosz, Beata Kałucka, Agnieszka Gul, Bogumiła Piątkiewicz, Sandra Michałek ogłosiło wyniki i przyznało najlepszym zawodnikom oraz zespołom nagrody.

                      Zwycięzcy w części matematycznej:

            I miejsce:     Michał Górski  (SP Secemin),

            II miejsce:   Dawid Waligórski  (SP nr 1 Włoszczowa),

            III miejsce:  Eryk Prokopowicz (SP nr 1 Włoszczowa),

            wyróżnienie: Karolina Wódkowska (SP nr 2 Włoszczowa).

                      Zwycięzcy w części przyrodniczej:

            I miejsce:   Szkoła Podstawowa im. Wincentego Przybyszewskiego w Bebelnie,

            II miejsce:  Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie,

            III miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie.

              Zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie nagród książkowych oraz dyplomów dla zwycięzców i pozostałych zespołów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy osiągniętych wyników.

                                                                           Organizatorzy: Komisja Matematyczno-Przyrodnicza

          • Wycieczka klas ósmych do Sądu Rejonowego we Włoszczowie oraz do Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie

          • W dniach 04 kwietnia oraz 13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych do Sądu Rejonowego we Włoszczowie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną sądu oraz poznanie przebiegu procesu sądowego w sprawach karnych. Sędzia Sądu Rejonowego Pani Monika Kołdon-Sobańska w niezwykle fachowy i bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o codziennej pracy w instytucji. Uczniowie przekonali się, że na sali rozpraw wszystko, nawet specyficzne ustawienie mebli, czy kolory, mają swój porządek i nic nie jest przypadkowe. Uczestnicy wycieczki ochoczo zajmowali poszczególne miejsca na sali rozpraw, gdzie mogli poczuć atmosferę procesu sądowego i zapoznać się z rolą każdego uczestnika przewodu sądowego: ławy sędziowskiej, sekretarza sądowego, prokuratora, oskarżyciela posiłkowego, pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, obrońców, ławy oskarżonych, świadków oraz publiczności. Pani Sędzia z zaangażowaniem i przekonująco opowiadała nie tylko o specyfice pracy w sądzie, ale także uświadamiała uczniom jakie zagrożenia oraz konsekwencje niesie brak rozsądku, dojrzałości, nadmierna brawura, czy też samo lekceważenie tych zagrożeń. Po tej pouczającej „lekcji”, udaliśmy się do odpowiednio zabezpieczonych pomieszczeń dla doprowadzonych do sądu osób pozbawionych wolności, gdzie uczniowie na własnej skórze mogli odczuć atmosferę tego miejsca i przekonać się, co znaczy być stale obserwowanym przez służby i ograniczonym w swoich działaniach. Następnie udaliśmy się do tzw. „przyjaznego pokoju przesłuchań”. Najpierw młodzież zwiedziła pokój techniczny, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny przeznaczony do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania, a później pokój przesłuchań, oddzielony lustrem weneckim, służący do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego w obecności biegłego psychologa sądowego. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, że te pomieszczenia służą przede wszystkim do przesłuchania np. małoletnich świadków przestępstw z użyciem przemocy, czy też małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem z użyciem przemocy.

            W dniu 13 kwietnia 2023 r. klasa 8b oprócz wizyty w Sądzie, miała również możliwość zwiedzenia Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, gdzie młodzież bardzo ciepło została przyjęta przez Oficera Prasowego st. post. Panią Weronikę Rak. Pani Policjantka opowiedziała uczniom, jakie warunki trzeba spełnić, by wstąpić w szeregi funkcjonariuszy policji oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w policji. Następnie młodzież miała okazję zobaczyć wszystkie, za wyjątkiem broni, elementy wyposażenia każdego policjanta. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących codziennej pracy funkcjonariusza policji. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli policyjne pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a na parkingu policyjnym mieli okazję wsiąść do radiowozu policyjnego oraz poznać psa policyjnego, wyszkolonego do poszukiwania osób zaginionych.

            Wycieczki te pełne wrażeń, były bardzo pouczające dla młodzieży – uświadomiły im m.in., że warto zawsze zastanowić się nad podejmowanymi w życiu decyzjami, ponieważ ich konsekwencje niejednokrotnie mają wpływ na całe nasze życie. Kto wie, może wielu z naszych uczniów została zainspirowana wizytami w Sądzie lub na Komendzie Policji i swoje kariery zawodowe zwiążą z wymiarem sprawiedliwości lub ochroną bezpieczeństwa ludzi i utrzymaniem porządku publicznego.

          • „Witamy wiosnę – zdrowo i na sportowo”. Szkolny Dzień Samorządności.

          • W dniu 21 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Dzień Samorządności pod hasłem
            „Witamy wiosnę – zdrowo i na sportowo”. Wielu uważa, że pierwszy dzień wiosny to Dzień Wagarowicza. My jednak postanowiliśmy inaczej, zorganizowaliśmy Dzień Samorządności, bo chcemy uczyć się samorządności w działaniu. Na porannym apelu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Oskar Wiśniewski, w imieniu całej społeczności uczniowskiej poprosił Panią Dyrektor Joannę Marzec
            o przekazanie władzy nad szkołą, na kilka godzin w ten jedyny dzień. Pani Dyrektor przekazała samorządowi symboliczny klucz do szkoły. Stery władzy przejął Oskar Wiśniewski– przewodniczący Samorządu wraz z zastępcą - oraz uczniowie klas ósmych, spośród których powołano „nową” Radę Pedagogiczną. Na apelu Martyna Marek szczegółowo zapoznała zebranych z planem dnia. Nowa, tymczasowa władza wprowadziła kilka zmian w organizacji szkolnego dnia. Po pierwsze wydłużono przerwy, wybrani uczniowie poprowadzili trzecią lekcję, na przerwach towarzyszyła uczniom muzyka,
            a w sali numer 7 uczniowie klas ósmych zorganizowali Kawiarenki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała Szkolna Ochrona. Aby dzień był wyjątkowy, wolny od nauki i wesoły  zaproponowano wiele ciekawych konkursów. Wszystkie przeprowadzone konkursy dotyczyły trzech tematów – wiosny, zdrowia
             i naszej szkoły. Uczniowie klas walczyli o tytuł  „SUPER ZDROWEJ I WIOSENNEJ KLASY” w kategorii klas I – III i IV – VII.
             W klasach I – III  ocenie podlegały następujące konkursy:

            - plastyczny – kolorowanie wiosennej ilustracji;

            - liczenie na konkretach  na czas;

            - wiedzy o wiośnie – tzw. pytania z koszyka;

            - budowanie wieży z kubków plastikowych;

            - krzyżówka o tematyce zdrowotnej.

            A w klasach IV – VII:

            - przygotowanie zdrowego, wiosennego śniadania;

            -układanie puzzli na czas;

            - wiedza o szkole – tzw. pytania z koszyka;

            - prezentacja piosenki;

            -fotograficzny pt. „Magia naszej szkoły”;

            - krzyżówka o tematyce zdrowotnej.

            Punktowano także sportowy ubiór uczniów oraz frekwencję. Na drugiej, długiej przerwie  ósmoklasistki poprowadziły zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III pod hasłem „Ćwicz z nami, ósmoklasistami!”

            W godzinach od 10:00 do 12:40 czynna była kawiarenka, która zorganizowali ósmoklasiści.

            W ostatecznym rozrachunku wyłoniono zwycięzców. Tytuł „ Super Zdrowej i Wiosennej klasy”
            w kategorii klas I – III zdobyła klasa II b z wychowawczynią Panią Marzeną Zgódką, a w kategorii klas
            IV - VII klasa VII a z Panią Beatą Kałucką.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody – kosze
            z owocami. Nagrodę specjalną – bilet do bezstresowej szkoły – ufundowały Panie Dyrektor.
            Na apelu podsumowującym zwrócono Pani dyrektor klucz – symbol władzy nad szkołą.

            Uważamy, że Dzień Samorządności możemy uznać za udany. Dla wszystkich okazał się wesołym
            i bezpiecznym. Szczególne podziękowania należą się ósmoklasistom. Mamy nadzieję, że uczniowie będą go mile wspominać!                                                                                      Samorząd Uczniowski

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości

          • W dniu 23.03.2023 odwiedzili nas edukatorzy Instytutu Badań Edukacyjnych, którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas IV i VI, w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Celem Mobilnych Laboratoriów Przyszłości jest wspieranie wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w polskich szkołach.

            Uczniowie zostali wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Młodzież w czasie zajęć zapoznała się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie wprowadzali drobne modyfikacje w przygotowanym wcześniej projekcie, aby następnie przesłać go do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

            Kolejnym zdaniem było wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież zapoznała się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowi wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się projekty LEGO Education SPIKE. Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów - LEGO Education SPIKE rozwija umiejętności analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM, rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia.

            Uczniowie świetnie bawili się i jednocześnie dużo nauczyli się.

          • Wyjazd uczniów do LASERHOUSE

          • W dniu 6 marca 2023 roku uczniowie klas : I- III udali się na wycieczkę do Laserowego Centrum Rozrywki LASERHOUSE w Częstochowie.

            LASERHOUSE to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie na dzieci czekała wyśmienita zabawa, zdrowa rywalizacja oraz podwyższony poziom emocji.

            Główną atrakcją był Laser Tag, potocznie zwany Laserowym Paintballem. Sceneria niczym z gier komputerowych, do tego specjalnie dobrane efekty świetlne, jak również dźwiękowe przeniosły młodych ludzi wprost do wirtualnego świata. Na tym jednak nie koniec. Laserowy Labirynt oraz Laserowa strzelnica dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń,  naprawdę byli bardzo zaangażowani i zafascynowani rywalizacją.

            W wolnym czasie mogli korzystać z klasycznych automatów do gier i zabaw. Bardzo chętnie grali, bawiąc się wyśmienicie.

            Wszyscy z uśmiechem na ustach i cudownymi wrażeniami wrócili  po wycieczce do swoich domów. Z pewnością na długo zapamiętają pobyt w laserowym szaleństwie, bowiem była to niezwykle udana impreza.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Zawady w Seceminie
      • (34) 355-60-23
      • ul. Struga 1B 29-145 Secemin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych