Aktualności
WAKACJE
Uroczystość zakończenia roku szkolnego
Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej beztroski.
27 czerwca 2025r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-VIII, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy Szkoły. Podczas uroczystości wręczono nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, a także za pracę na rzecz Szkoły.
Nagrody za wysokie wyniki w nauce i przykładną postawę ucznia wręczono 43 uczniom z klas I-III.
Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 44 uczniów z klas IV-VIII.
11 uczniów z klas I-VIII nagrodzono za 100% frekwencję. Taki wynik jest rzadki i zazwyczaj wymaga dużej samodyscypliny i dobrego stanu zdrowia.
Uczniowie klasy VIII otrzymali nagrody za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.
Wszystkim uczennicom i uczniom naszej szkoły gratulujemy promocji do klas programowo wyższych i życzymy powodzenia oraz dobrego wakacyjnego odpoczynku.
14
Pożegnanie uczniów klas ósmych
Pożegnania nigdy nie są łatwe – szczególnie gdy dotyczą miejsca, z którym przez wiele lat łączą nas wspomnienia, przyjaźnie i ważne doświadczenia. Taka właśnie chwila nadeszła dla 32 uczniów klas ósmych, którzy 24 czerwca zakończyli edukację w Szkole Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie.
Podczas uroczystej akademii ósmoklasiści zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia. Sześcioro z nich otrzymało statuetki za uzyskiwanie świadectw z wyróżnieniem nieprzerwanie od klasy czwartej – byli to: Natalia Rajca, Paulina Jędras, Julia Wawrzak, Filip Walasek, Mateusz Zug oraz Łukasz Dudek. Dodatkowo nagrody przyznano trójce uczniów, którzy ukończyli szkołę z wysoką średnią ocen (4,75 i wyżej): Krzysztofowi Fidrychowi, Aleksandrze Zasuń oraz Oliwii Szczepanik.
W tym roku czworo ósmoklasistów: Paulina Jędras, Natalia Rajca, Paweł Koza i Filip Walasek otrzymało specjalne nagrody od władz gminy. Były to nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce i reprezentowanie gminy na zewnątrz. Nagrody wręczyli Pan Tadeusz Piekarski - Wójt Gminy Secemin, Pan Sławomir Pietraszek - Zastępca Wójta i Pan Dominik Stawiarz - Sekretarz Gminy Secemin. Pan Wójt podkreslił wysiłek uczniów, ich zaangażowanie i pasję do nauki.
Doceniono również uczniów aktywnie działających w społeczności szkolnej. Za zaangażowanie w prace Samorządu Uczniowskiego nagrody otrzymały: Julia Wawrzak, Paulina Jędras, Oliwia Szczepanik oraz Oliwia Wypych. Działalność w Spółdzielni Uczniowskiej w latach 2023–2025 została doceniona w przypadku Wojciecha Woźniaka, Natalii Rajcy i Patryka Lisa.
Pani Dyrektor - Joanna Marzec, Wizytator Kuratorium Oświaty - Sławomir Krzysztofik oraz Pan Wójt - Tadeusz Piekarski pogratulowali uczniom wysokich wyników w nauce oraz podziękowali za godne reprezentowanie szkoły.
Rodzicom wyróżnionych uczniów wręczono listy gratulacyjne jako wyraz uznania dla ich zaangażowania i wsparcia.
Część artystyczna przygotowana przez absolwentów była wyjątkowo wzruszająca. Ósmoklasiści przypomnieli wspólnie spędzone lata, dzielili się wspomnieniami oraz podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania. Występy poetyckie i muzyczne poruszyły wielu uczestników uroczystości.
Nie zabrakło również miłych akcentów od młodszych kolegów z klas siódmych, którzy złożyli absolwentom serdeczne życzenia oraz wręczyli im symboliczne upominki – torty i poduszki z napisem: „Absolwencie, ruszaj podbijać świat!”.
Zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych było pełne emocji, wspomnień i podziękowań. Podniosła atmosfera, wzruszenie i radość z osiągnięć uczniów stworzyły niezapomniany klimat tego wydarzenia. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej i życiowej.
Szczęśliwej drogi!
63
Wycieczka edukacyjna na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską
11 czerwca 2025 r. uczniowie kl. Va i Vb wraz z nauczycielką geografii p. B. Kałucką, wychowawczynią kl. Vb p. A. Gul oraz p. I. Rak wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską w ramach Dnia Pustej Klasy.
W rezerwacie przyrody „Parkowe” w Złotym Potoku obserwowano formy krasowe, które zachodzą w skałach wapiennych, takie jak: ostańce (Brama Twardowskiego, Diabelskie Mosty), wywierzyska, które dają początek rzece Wiercicy.
W Bobolicach i Mirowie uczniowie zobaczyli zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd oraz kolejne formy krasowe i roślinność naskalną. Była to lekcja w terenie utrwalająca zdobyte wiadomości na lekcjach geografii odnośnie Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej.
Wycieczka klas pierwszych do Parku Etnograficznego w Tokarni i Parku Rozrywki FlySky w Kielcach
21 maja 2025 r. uczniowie klas pierwszych spędzili dzień na zwiedzaniu ciekawych zakątków naszego regionu. Wycieczkę rozpoczęli w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zwiedzając Muzeum Wsi Kieleckiej mogli zobaczyć odtworzony typowy układ osadniczy wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny oraz wygląd dawnych warsztatów pracy stolarza, garncarza, aptekarza. Podziwiali pejzaż wiejski oraz wiatraki, kuźnię, szkołę, sklep, a także zabudowania dworsko – folwarczne i kościół. Dopełnieniem architektury drewnianej była wspaniała przyroda i tradycyjne formy zieleni. Wszystkie te elementy sprawiały wrażenie autentyczności, a uczniowie mogli poczuć się tak, jakby znaleźli się w innej epoce.
Kolejnym punktem wycieczki był udział w dawnych grach i zabawach, takich jak wyścigi w workach, wyścigi z jajkiem na łyżce, przeciąganie liny, toczenie fajerek czy zbijanie greli (rodzaj kręgli). Na tych zajęciach dzieci przekonały się, że kawałkiem sznurka, drutu, kamykiem czy patykiem można się świetnie bawić.
Po zabawie na świeżym powietrzu, udali się do Parku Rozrywki FlySky w Kielcach, gdzie mieli zapewnioną sporą porcję sportowych wrażeń połączoną z doskonałą zabawą. Wizyta w Mc Donald"s była ostatni punktem naszej wycieczki.
Polecamy wszystkim ziemię kielecką. Naprawdę warto poznać ten region Polski.
15
Wycieczka klas II do parku ,,Ogrodzieniec"
W dniu 10 czerwca klasy drugie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Razem z przewodnikiem zwiedziły ruiny zamku słuchając ciekawych opowieści o przeszłości tej budowli i jej mieszkańców. Z zamku podziwiały piękny widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Następnie skorzystały z parku rozrywki z parkiem miniatur, parkiem doświadczeń fizycznych, domem legend i strachów oraz torem saneczkowym. W parku miniatur oglądały makiety zamków i warowni, które zostały odtworzone zgodnie z prawdą historyczną. W parku doświadczeń fizycznych poznały jak działają podstawowe prawa fizyki, a w domu strachów przeniosły się w świat legend i baśni. Dzień był pełen radości i wrażeń.
Święto rodziny na Pikniku Rodzinnym w Seceminie
Z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Ojca społeczność Szkoły Podstawowej w Seceminie zorganizowała w dniu 30 maja Piknik Rodzinny pod hasłem „W rodzinie dużo mocy – bez przemocy”. W trakcie eventu zakres działań profilaktycznych ukierunkowany był na całe rodziny począwszy od najmłodszych do najstarszych. Wydarzenie to było doskonałą możliwością, by w inspirujący i konstruktywny sposób spędzić czas z bliskimi, przyjaciółmi i znajomymi.
Czas uświetniały występy recytatorskie, wokalne i taneczne przygotowane przez uczniów młodszych i starszych. Wszystkich zgromadzonych gości zachwycił pokaz karate kyokushin przygotowany przez Pana Marka Tutakiewicza z Sędziszowa. Wspaniale zaprezentowały się również tancerki z grupy Baila. Rada Rodziców i nauczyciele zadbali o stoisko z pysznymi ciastami, gorącą kawą i herbatą oraz orzeźwiającą lemoniadą. Stowarzyszenie Aktywny Senior oraz Koło Gospodyń Wiejskich Przepióreczka przygotowały przepyszne potrawy i przekąski, które cieszyły się niebywałym zainteresowaniem. Na stoisku zdrowia czekały: quiz z nagrodami, zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów pod okiem nauczycieli oraz pożywne koktajle. Dzięki produktom podarowanym nam przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską we Włoszczowie mieliśmy w tym roku możliwość urozmaicenia i uatrakcyjnienia naszego stoiska. Poza szansą skosztowania zdrowych posiłków, goście mieli okazję zmierzyć swoje ciśnienia oraz poziom glukozy we krwi, o co dbała szkolna pielęgniarka. Warto zaznaczyć, że nasza absolwentka, studentka medycyny przeprowadziła akcję rejestracyjną DKMS, podczas której do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku dołączyły kolejne osoby.
Nie zapomnijmy także o tym, że na smakoszy wakacyjnych uczt czekał grill z kiełbaskami, przygotowany przez pracowników szkoły.
Dzieci pożytkowały swoją energię podczas zabaw na dmuchanej gąsienicy i zamku, a relaksowały się w kąciku, gdzie uczennice starszych klas oraz pracownice Biblioteki Publicznej w Seceminie malowały im twarze i robiły tatuaże brokatowe oraz warkoczyki. Nie zabrakło także rozmaitych konkursów. Scenę zdobiły prace plastyczne wykonane przez najmłodszych uczniów w konkursie profilaktycznym „W rodzinie dużo mocy bez przemocy” Ciekawa rywalizacja odbywała się podczas rodzinnych konkurencji sportowych, jakie rozgrywały się na części rekreacyjnej naszego boiska. Te trzy konkurencje: rzut punktowy do celu, zwinnościowy tor przeszkód oraz sadzenie ziemniaków sprawiały dużo emocji i radości. Nowością podczas tegorocznego pikniku były kącik gier stolikowych i kącik kreatywny, gdzie dzieci przy wsparciu dorosłych i starszych koleżanek mogły przygotować upominki dla najbliższych.
To jeszcze nie wszystko. Kolejną aktywnością tego popołudnia były międzypokoleniowe mecze piłki nożnej chłopcy kontra tatowie i siatkówki- dziewczynki kontra mamy. Całe przedsięwzięcie zostało uatrakcyjnione poprzez prezentację wozu strażackiego OSP Secemin. Na strażaków zawsze możemy liczyć.
Piknik profilaktyczny to wydarzenie integrujące całą społeczność szkolną. Podczas niego w przyjaznej atmosferze przekazywane są treści profilaktyczne, oparte na dobrych relacjach w rodzinie i środowisku lokalnym.
Ogromne podziękowania składamy wszystkim organizacjom , które wsparły nasze działania:
- GKRPA w Seceminie
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie
- Biblioteka Publiczna w Seceminie
- Stowarzyszenie Aktywny Senior
- Koło Gospodyń Wiejskich Przepióreczka
- Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej Zryw Secemin
- OSP Secemin
91
Sukces naszych uczniów w konkursie matematycznym „Olimpijczycy są wśród nas!”
- 5
29 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie odbył się konkurs matematyczny pt. „Olimpijczycy są wśród nas”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Rajca, Paulina Jędras, Filip Walasek oraz Paweł Koza. Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, gdyż na 62 uczniów biorących udział w konkursie
1. miejsce zdobyła Paulina Jędras z klasy 8b, która otrzymała bon o wartości 500 zł
2. miejsce zajęła Natalia Rajca z klasy 8a, nagrodzona bonem na 300 zł
Wyróżnienie otrzymał Paweł Koza z klasy 8a, który zdobył bon na 100 zł
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za ich zaangażowanie i wysiłek oraz życzymy dalszych sukcesów. Wielkie gratulacje dla Pani Agnieszki Gul - "matematycznego trenera" naszych uczniów.
Wiosenne sukcesy sportowe
6 i 7 maja w Szkole Podstawowej w Seceminie rozgrywane były półfinały wojewódzkie drużynowego tenisa stołowego w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej roczników 2012 i młodszych oraz 2010-2011. Bardzo dobrze spisały się drużyny chłopców naszej szkoły, którzy wygrali swoje turnieje i bez porażki awansowali do finałów wojewódzkich. Zwycięstwa zdobyli Fabian Stefański, Przemysław Gul, Szymon Sobala w kategorii młodszej oraz Filip Walasek i Oskar Błaszczyk w kategorii starszej.
19 maja uczniowie Fabian Stefański i Przemysław Gul wzięli udział w finale Wojewódzkich Drużynowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym Szkolnego Związku Sportowego. Chłopcy kolejny raz zaprezentowali prawdziwą sportową klasę zajmując I miejsce.
23 maja nasza drużyna mini-siatkówki fantastycznie zaprezentowała się w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w mini-siatkówce chłopców, które rozegrane były w Nowej Słupi. Ambitnie grający młodzi siatkarze stanęli na podium zajmując III miejsce. W trójce najlepszych zawodników turnieju znalazł się Fabian Stefański.
Skład drużyny: Fabian Stefański, Dominik Rajca, Igor Wawrzak, Szymon Sobala, Michał Jędras, Bartosz Kurzak, Mateusz Kruk, Bartosz Stępień, Hubert Wojnicki, Marcel Stolarski.
Gratulujemy sukcesów wszystkim uczniom.
Klasy ósme na trzydniowej wycieczce w Tatrach.
- 5
W dniach 20-22 maja 2025r. uczniowie klas 8a i 8b wraz z opiekunami: p. Justyną Wydrych-Kijas, p. Sławomirem Jarmudą oraz z p. Moniką Kustal pojechali na wycieczkę w Tatry z okazji zbliżającego się zakończenia nauki w szkole podstawowej przez uczniów klas ósmych.
Głównym celem wyjazdu było wzmocnienie integracji zespołów klasowych, pod kątem rekreacyjnym- wędrówki górskie i kontakt z przyrodą, propagowanie zdrowego stylu życia i czynnego wypoczynku, poznanie innych kultur, a także podsumowanie pracy wychowawczej.
W pierwszym dniu uczestnicy wycieczki mieli okazję spacerować w Dolinie Kościeliskiej pod okiem przewodnika, który prezentował lokalne okazy przyrody oraz zapoznał z florą i fauną miejscowego środowiska. Trasa wyprawy wiodła przez Kiry, Ornak, Wąwóz Kraków i stamtąd do jaskini Smocza Jama, która przecina skałę pod dużym kątem, trzeba było się wznieść 16,5 m do góry.
Drugi dzień zarezerwowany był na wyjazd na Słowację. Uczestnicy wycieczki dojechali do Kotliny Tatrzańskiej, skąd udali się do Jaskini Bielańskiej, która charakteryzuje się bogatą szatą naciekową, można było podziwiać interesujące formy wapienne, stalaktyty, stalagmity i draperie. Jaskinia została uznana za chroniony zabytek przyrody. Drugim punktem zwiedzania na Słowackich Tatrach było Szczyrbskie Jezioro, znad którego rozciąga się wspaniała panorama na tatrzańskie szczyty.
Trzeci dzień wycieczki obejmował atrakcje w Zakopanym: spacer po mieście od kompleksu skoczni narciarskich do wjazdu kolejką na Gubałówkę. Po smacznym obiedzie, uczestnicy wycieczki udali się na trzygodzinny pobyt w największym kompleksie basenów termalnych na Podhalu: na Termy Chochołowskie, gdzie korzystali z rwącej rzeki, sztucznej fali, gejzerów, zjeżdżalni, stanowisk do hydromasażu, łaźni parowej, sauny widokowej czy jacuzzi oraz ze strefy leczniczej z wodą siarczkową i solankową.
Wyjazd okazał się niezapomnianą górską przygodą.
22
Wycieczka do Zakopanego i na Słowację
W dniach 8 i 9 maja 2025 r. uczniowie klas VIa, VIb, Va i Vb wraz z wychowawcami (p. D. Rokosz, p. M. Falińską, p. A. Gul, p. E. Chat) uczestniczyli w dwudniowej wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Zakopanego i na Słowację. Była to okazja do wspólnego odkrywania piękna Tatr, aktywnego wypoczynku i integracji.
Dzień 1 – Słowackie atrakcje i górskie widoki
Pierwszym punktem programu wycieczki był przejazd na stronę słowacką i zwiedzanie Jaskini Bielańskiej – jednego z najbardziej znanych obiektów krasowych w Tatrach. Trasa podziemna zachwyciła uczestników bogactwem form naciekowych oraz niezwykłą atmosferą panującą w jaskini. Następnym punktem wycieczki był przejazd do Szczyrbskiego Jeziora (Štrbské Pleso), malowniczo położonego górskiego zbiornika w Tatrach Wysokich. Spacer wokół akwenu umożliwił podziwianie panoramy słowackich szczytów oraz chwilę wytchnienia w otoczeniu natury. Po zakończeniu zwiedzania grupa udała się do pensjonatu „U Franka” w Zakopanem, gdzie dzień zakończył się zasłużonym odpoczynkiem po intensywnych atrakcjach.
Dzień 2 – Tatrzańskie panoramy, Zakopane i relaks w termach
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu z pensjonatu rozpoczęto kolejny etap wyprawy. Rano zorganizowano pieszą wędrówkę na Rusinową Polanę – jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Tatrach. Górska trasa, choć wymagająca, dostarczyła wielu wrażeń i umożliwiła bliski kontakt z tatrzańską przyrodą. Po zejściu z gór zaplanowano przejazd do Zakopanego. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć kompleks skoczni narciarskich, a następnie odbyć wjazd koleją linową na Gubałówkę. Spacer po szczycie wśród pięknych krajobrazów oraz zjazd do centrum miasta były kolejnymi atrakcjami tego dnia. Po smacznym obiedzie przyszedł czas na relaks w Termach Chochołowskich.
Trzygodzinny pobyt w nowoczesnym kompleksie basenowym pozwolił odpocząć i zregenerować siły po aktywnym dniu.
Dwa dni intensywnych wrażeń, kontaktu z naturą i ciekawych aktywności sprawiły, że wycieczka była nie tylko doskonałą przygodą, ale także inspiracją do dalszego odkrywania gór i poznawania regionu. Uczestnicy wrócili
zadowoleni, pełni wrażeń i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w ich pamięci.24
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
16 maja 2025 r. uczniowie kl. IVa i IVb wraz z wychowawczyniami p. A. Wcisło i p. B. Kałucką oraz p. I. Rak wybrali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęto od Parku Legend w Nowej Słupi, gdzie uczniowie poznali legendy regionu świętokrzyskiego przedstawione w bardzo ciekawy multimedialny sposób. Następnie z przewodnikiem udano się na galerię widokową na gołoborza na Łysej Górze. Obserwowano roślinność w Świętokrzyskim PN oraz krajobraz najbliższej okolicy. Zwiedzano również ekspozycję przyrodniczą w Muzeum Świętokrzyskiego PN na Świętym Krzyżu. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami zeszli pieszo do Huty Szklanej.
Była to wspaniała lekcja przyrody i historii regionu świętokrzyskiego.8
Dzień Dziecka z Koniecpolskim Klubem Krótkofalowców
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Jak co roku w maju został przeprowadzony i rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klasy I - III. W tegorocznej edycji udział wzięło 21 uczniów.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych, oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy. Uczestnicy pisali dyktanda, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Wyniki konkursu:
Klasy pierwsze
I miejsce: Słomińska Oliwia
II miejsce: Dyszkowska Marta
III miejsce: Pośpiech Łucja, Fatyga Filip
Klasy drugie
I miejsce: Śnigucka Oliwia
II miejsce: Betcher Paulina, Pola Stefańska
III miejsce: Wcisło Emil
Klasy trzecie
I miejsce: Sobala Klaudia
II miejsce: Stolarska Amelia, Prysak Nikola
III miejsce: Glinka Emilia
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
2
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W przeddzień majowych świąt, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana Michała Chorzępy przygotowali apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Konstytucja 3 maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej) nowoczesna ustawa zasadnicza. Jej celem było wzmocnienie państwa, ograniczenie liberum veto oraz poprawa sytuacji chłopów i mieszczan. Konstytucja wprowadzała monarchię konstytucyjną, trójpodział władzy oraz dziedziczność tronu. Choć obowiązywała krótko, stała się symbolem dążeń Polaków do wolności, reform i silnego państwa.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów w Gnieźnie.
W związku z tym ważnym wydarzeniem druga część apelu poświęcona była jubileuszowi 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego.
10
Dzień Ziemi 2025
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem „Nasza moc, nasza planeta”.
Na początku kwietnia zostały przeprowadzone następujące konkursy:
- plastyczny w klasach I-III pt. „Chrońmy naszą planetę”,
- wiedzy ekologiczno-przyrodniczej w klasach IV-VIII,
- fotograficzny pt. „Najpiękniejsze miejsca przyrodnicze w Gminie Secemin” dla uczniów
kl. IV–VIII.
29 kwietnia 2025 r. odbył się apel, podczas którego uczniowie pod kierunkiem nauczycielek p. Urszuli Walasek i p. Beaty Kałuckiej przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą odnawialnych źródeł energii oraz wiersze o tematyce ekologicznej. Piękną oprawę muzyczną oraz taniec żywiołów przygotowała nauczycielka muzyki p. Edyta Domagalska.
Na zakończenie nastąpiło podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.
W konkursie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej:
I miejsce zajęła kl. IVb, II miejsce - kl. Va, VIa i VIIIa, III miejsce – kl. IVa.
W konkursie plastycznym:
- spośród uczniów klas pierwszych:
I miejsce zajęła Oliwia Słomińska kl. Ia,
II miejsce – Bartłomiej Chudy kl. Ib,
III miejsce – Helena Głodkowska kl. Ia oraz Anna Wójcińska kl. Ib;
- w klasach drugich:
I miejsce zajęła Vanessa Szymańska kl. IIa,
II miejsce – Pola Stefańska kl. IIb,
III miejsce – Emilia Gul kl. IIa oraz Natalia Piątkowska kl. IIb;
- w klasach trzecich:
I miejsce zajęła Amelia Stolarska kl. IIIc,
II miejsce – Emilia Jagieła kl. IIIb,
III miejsce – Maria Kołdon kl. IIIa oraz Łucja Polak kl. IIIa.
W konkursie fotograficznym przyznano wiele równorzędnych nagród:
I miejsce – Maja Walasek kl. VIb, Marcel Kostecki kl. IVb, Liliana Śnigucka kl. IVb,
Julia Tokarczyk kl. IVb;
II miejsce – Paulina Lis kl. VIb, Maja Mrożek kl. IVb, Hubert Krzysztofik kl. IVb;
III miejsce – Nikola Wasik kl. VIb, Wiktoria Matyśkiewicz kl. IVb, Dominik Gieroń kl. IVb;
Wyróżnienie – Judyta Chmielewska kl. VIIb, Wojciech Koza kl. VIb, Oskar Pośpiech kl. Vb.
Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska – dziękujemy.
36
Zakończyła się VI edycja konkursu InstaLogik 2024/2025.
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
Konkurs został podzielony na trzy etapy. W pierwszym etapie brało udział 13 uczniów z naszej szkoły. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów.
Do trzeciego etapu konkursu, który dbył się w marcu br. awansowało 4 uczniów.
Oficjalne wyniki VI edycji konkursu InstaLogik 2024/2025
Uczestnicy III etapu:
Milena Rutkowska – laureatka II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP
– najlepszy wynik w powiecie włoszczowskim
Uczestnicy II etapu:
kategoria klas 4 SP: Oskar Rajca – najlepszy wynik w gminie
Lena Żmuda – drugi wynik w gminie
Dominik Gieroń
kategoria klas 5 SP: Oliwier Żmuda – nalepszy wynik w powiecie włoszczowskim
Lena Wiśniewska – drugi wynik w powiecie włoszczowskim
kategoria klas 6 SP: Dominik Rajca
kategoria klas 7 SP: Stanisław Zalas
kategoria klas 8 SP: Natalia Rajca – najlepszy wynik w powiecie włoszczowskim
Uczestnicy I etapu:
kategoria klas 4 SP: Wiktoria Matyśkiewicz
kategoria klas 5 SP: Fabian Stefański
kategoria klas 6 SP: Maja Walasek
kategoria klas 8 SP: Jan Zalas
Radosnych Świąt!
„Zmartwychwstał Pan! Alleluja!”
- 8
Święta Wielkiej Nocy to czas zadumy nad męką Chrystusa. To również czas radości nad Zmartwychwstaniem Pańskim, które zwiastuje odrodzenie duchowe, napełnia wiarą i daje siłę oraz pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.
We wtorek 15 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu wielkanocnym, którego celem było wprowadzenie wszystkich w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Uczniowie pod kierunkiem p. Oli Wojtasik i p. Edyty Domagalskiej przygotowali część artystyczną, w której ukazali Wielkanoc jako najważniejsze święto w dziejach naszej chrześcijańskiej tradycji, w czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, niż nad tym co powinno być najistotniejsze.
Na zakończenie wystepujący uczniowie i pani Dyrektor Joanna Marzec złożyli wszystkim świateczne życzenia.
Szkolne warsztaty wielkanocne
Wielkanoc to wyjątkowy czas, który obfituje w rodzinne tradycje, wzajemne odwiedziny i świętowanie. To także doskonała okazja, by wzbudzić zainteresowanie dzieci kulturą i wartościami związanymi z tego rodzaju wydarzeniami.
11 kwietnia br. uczniowie klas 1-3 brali udział w szkolnych warsztatach wielkanocnych, których celem było wykonanie stroików świątecznych. Uczniowie pod okiem nauczycieli z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach oraz za wspólnie spędzony czas.
3
Archiwum Aktualności