• Reorganizacja szkoły

• Pracę w Zbiorczej Szkole Gminnej organizował Stanisław Łazarski, który był pierwszym Gminnym Dyrektorem Szkół. Z kolei funkcje tę objęła Lucyna Kosiec. Dowóz uczniów do szkół odbywał się przyczepami autobusowymi z ciągnikiem oraz autobusami kursowymi. W 1980 roku został zakupiony pierwszy autobus szkolny i wtedy znacząco poprawiły się warunki dowożenia uczniów do szkoły. W 1982 roku podjęto działania związane z nadaniem imienia szkole. W wyniku długofalowej pracy wychowawczej pod kierunkiem ówczesnej dyrektor Marii Pełki oraz dyrektor Krystyny Łazarskiej Szkole Podstawowej w Seceminie nadano imię Jana Zawady - byłego kierownika szkoły. Uroczystość odbyła się 25 maja 1986 roku. W rok później w październiku 1987 roku szkoła otrzymała sztandar. Ustalono, że dzień 25 maja każdego roku będzie Dniem Patrona Szkoły.